Будь-яку житлову кімнату або будь-яке приміщення неможливо уявити без джерел освітлення. Іноді використовують один або кілька стельових світильників, але будь-який продуманий інтер’єр вимагає поєднання різноманітних джерел освітлення, які підбираються в одному стилі.

За допомогою світильників розширюють простір, розбивають його на зони або роблять акцент на якусь невелику його частину. Популярними світильниками, що створюють затишок і комфорт, є торшери – підлогові світильники.

Гармонійно підібрані джерела освітлення роблять інтер’єр оригінальним і стильним. Бувають рідкісні випадки, коли необхідне використання одночасно всіх світильників, які є в кімнаті. Зазвичай включають ті чи інші світильники в залежності від ситуацій і виду діяльності домочадців. Якщо включений один торшер у улюбленого крісла у вечірній час, коли за вікном вже темно, то кімната наповнюється атмосферою романтики і особливого затишку.

А якщо торшер встановити таким чином, щоб його світло не падало на екран телевізора, то це буде найбільш прийнятним варіантом для захисту очей.

Торшери дуже зручні для експлуатації, так як його вільно можна переміщати в квартирі з одного місця в інше. Для торшера не потрібно свердлити стіну, як для бра, це також є його перевагою перед іншими видами світильників.

Однак вибір торшера не є простою справою. Величезна різноманітність таких видів світильників, яке представлено на ринку, бентежить з першого разу покупця. З цієї причини слід завчасно продумати варіанти використання торшера в приміщенні, уявити, яку роль він буде грати в тому чи іншому місці, як він буде вписуватися в інтер’єр. Дизайн всього приміщення повинен допомогти визначитися з вибором стилю і функціональності торшера.

Ринок пропонує різні варіанти торшерів. Існують торшери з поличкою для журналів або такі, у яких може змінюватися висота абажура. Є такі абажури у торшерів, які можуть змінювати нахил освітлення або його яскравість. Можна зустріти торшер, у якого освітлення направлено тільки вниз, або навпаки, тільки вгору. Тобто для придбання торшера необхідно продумати всі варіанти і придбати найкращий за стилем, кольором і функціональності.

Оскільки торшер є елементом інтер’єру або його аксесуаром, то важлива його гармонія з навколишніми предметами. З цієї причини можна при сумнівах у виборі придбати торшер класичного стилю і нейтрального кольору, без якогось особливого декору.
У тому випадку, якщо торшер буде вдало вписуватися в інтер’єр кімнати, то він стане акцентної деталлю всього інтер’єру, що радує погляд і створює затишок.