У більшості людей почало виникати питання, який же матеріал кращий і який вибрати для будівництва будинку, газобетон чи пінобетон. Дані різновиди пористих бетонів схожі і мають один з одним багато спільного, але ми поговоримо про їх відмінності і розберемося який же матеріал краще вибрати.

Ніздрюватий бетон проводиться в заводських умовах, проте його можна зробити і вручну, але це дуже важко, тому шанс того, що вам попадеться підробка, вкрай малий. А такі показники як міцність і щільність, які можна подивитися в сертифікаті, рекомендується перевіряти.

Завдяки цим блокам можна зводити як зовнішню, так і внутрішню стінну конструкцію, оскільки газобетон і пінобетон мають гарну теплоізоляцією.

Пінобетонний блок сам по собі має невисоку міцність і, виходячи, з цього високі будівлі з цього матеріалу будувати не вийде. А ось з газобетону можна буде побудувати будинок до 5 поверхів, а при додатковому армуванні, можливо навіть зведення багатоповерхових будинків.

Також особливістю газобетону є те, що його виробляють в заводських умовах. Кустарне виробництво виключено. І завдяки цьому газобетонний блок має високу точність розмірів і форм.

Пінобетонні блоки вогнестійкі, і під дією вогню не псуються і не руйнуються. Оскільки пінобетон не бере участі в горінні, він здатний захистити будівлю від вогню протягом 4-5 годин. Ще однією перевагою є легка вага і відмінна несуча здатність.

Вимоги до фундаменту обох матеріалів ідентичні. Клейова суміш для пінобетону підходить будь-яка, в той час як для газобетону тільки спеціальна. Пінобетон менше поглинає вологи, ніж газобетон.