Серед усього різноманіття кріпильних деталей найбільшого поширення набули болти. Поряд зі стандартними виробами виготовлються і високоміцні болтові металовироби.

Останні модифікації виготовляються з підвищеної міцності металевих сплавів із застосуванням інноваційних технологій. Тому болтової кріплення з високоміцної сталі завжди володіє фантастичною надійністю і довговічністю.

Різновиди

Поділяються елементи по міцності і різьбі. Чим більше значення різьблення, тим менша міцність кріплення забезпечується. У категорію міцності 110 потрапляють болти з різьбленням від М16 до М27. Деталі витримують тиск до 1100-1300 МПа.

До класу 95 належать металовироби, у яких різьба М30. Чи впораються з навантаженням, що генерує до 950-1150 МПа. Болт М36 знаходиться в прочностной категорії 75.

За показниками міцності захисного верхнього шару також здійснюється розподіл. Елементи з високоміцної сталі займають гідні місця на шкалі в діапазоні 8,8-12,9.

Діаметри бувають від М10 до М48. Довжина варіюється від 4 см до 30 см. Маса виробів залежить від габаритів.

Спеціальне маркування, що позначає приналежність до конкретних класах і категоріях, наноситься на головку кріпильного металовироби. Додатково зазначається можливість використання при низьких температурах і збільшені габарити головки.

Застосування

Широко затребувані високоміцні болти при монтажі складних споруд, призначених для експлуатації у важких умовах. Вони витримують високі температурні перепади і всілякі опади, шквалистий вітер, постійно дме, і інші динамічні навантаження і вібрації. Хімічні речовини їм також байдужі.

Використовуються в верстатах і різному устаткуванні, машинобудуванні та спецтехніки для сільського господарства, суднобудуванні. Без них не обходиться будівництво мостових переправ і зведення будівель.

У побутовій сфері їм також знайшлося застосування. Ремонт житла та балконів, надійне закріплення конструкцій і блоків на бетонних підставах зазвичай доручається особливо міцним болтовим кріпленням.

Сировина для виробництва

Легована вуглецева сталь застосовується в якості вихідної сировини. Технологія виготовлення увазі гарячу висадку заготовок і холодну. Подальша термічна обробка в печах забезпечує антикорозійні параметри, нереальну міцність і збільшений термін служби.