Термодеревина – це екологічно чистий і натуральний матеріал, який отримують за рахунок термічної обробки дерева. Завдяки унікальній технології виробництва даний продукт має найвищі якісно-технічні характеристики.

Використовують термодерево в найрізноманітніших сферах: обробці і будівництві будинків, виробництві музичних інструментів, а також підлог, дверей, меблів, вікон та інших конструктивних елементів. Застосовують термодеревину і для обробки об’єктів, які стикаються з водою.

Подивитися, як виглядає термодерево ви можете тут, а дізнатися, що являє собою цей матеріал вам допоможе ця стаття.

Технологія виробництва

Для виготовлення термодревесини використовуються дерева хвойних і листяних порід. Щоб отримати кінцевий продукт, дані види деревини піддаються кількома стадіями обробки:

  • Спочатку деревина сушиться до тих пір, поки в ній не залишиться 8 – 10% вологи.
  • Потім матеріал проходить стадію обробки паром, в процесі чого нагрівається до 170 -240 градусів за Цельсієм.
  • Далі, деревина знову сушиться для усунення залишилася вологи.
  • На завершення, всю поверхню деревини знову нагрівають, але поступово, і тільки до 140 – 200 градусів за Цельсієм.

В процесі таких маніпуляцій деревина ущільнюється, а так як вона втрачає велику частину смол, дьогтю, воску і ефірних масел, її вологість падає до трьох, максимум чотирьох відсотків, у зв’язку з чим кінцевий продукт є вологостійким.

Властивості термодеревини

Після термічної обробки дерево набуває масу корисних якостей:

  • Довговічність – так як термодревесина практично не схильна до впливу навколишнього середовища, її термін служби майже в двадцять разів більше, ніж у звичайного дерева.
  • Гідрофобність – термодревесина вбирає на 50% менше вологи, тому швидко сохне і не схильна до корозії.
  • Термоізоляція – після обробки, деревина набагато краще тримає тепло (на 20 – 25%) з-за чого її пожежобезпечність підвищується.
  • Стійкість до перепадів температур – так як термодревесина водовідштовхувальна, вона не деформується навіть після тривалої експлуатації.

Поряд з достоїнствами термодревесина має і кілька недоліків. Так, вона більш тендітна в порівнянні зі звичайним деревом, тому нею складніше працювати.