Транспортування продукції, що випускається деревообробними комбінатами, пов’язане з певними труднощами. Складнощі пов’язані з її габаритами, загальною вагою партій.

З цих причин і вирішують замовити доставку пиломатеріалів в спеціалізованій компанії. Залежно від обсягів, відстаней, особливостей транспортного сполучення з пунктом призначення і відправлення підбирається один з наступних методів переміщення деревних будматеріалів.

Автотранспорт

Відноситься до найбільш простому варіанту. Згодяться як фури, так і звичайні вантажні машини з автопричепами або без них. Вони здатні відвезти малу кількість дощок, бруса з довжиною до 6 м. Вологість матеріалів впливає на їх масивність, тому добре просушеного, обробленого сировини входить набагато більше, ніж сирого.

Надійність транспортування забезпечується збільшенням висоти бортів, установкою допоміжних пристосувань. Серед додаткових коштів поширені шипи з гребінками протиковзання. Заради захисту кабіни в обов’язковому порядку обладнується козирок.

Залізничний транспорт

Прокладені шляху дозволяють доставляти пиломатеріал практично в будь-який великий місто не тільки країни, а й зарубіжних держав. На кожну відкриту платформу, оснащену торцевими стінками, що запобігають зрушення напівфабрикатів з деревини, реально занурити до 90 м3, покладених штабелями однієї довжини.

Це дорівнює можливостям трьох фур. Затребувані і напіввагони, у яких немає даху для полегшення завантаження і подальшої вивантаження. Відрізняється спосіб дешевизною, практичністю. Ним користуються при перевезеннях на далекі дистанції, коли автомашини невигідно використовувати.

Морські судна

Зустрічаються місця, де до цих пір не прокладені автодороги з залізницями. Тут і виручають водні транспортні засоби. Щоб дотримати вимоги перевізників, доведеться скористатися контейнерами.

Перевагою вважається навантаження під повноцінним контролем представника вантажовідправника, який після її закінчення опломбує резервуар. Ємності надійно оберігають від усіляких ушкоджень, спрощують підготовку супровідної документації.

Комбінований метод

Найчастіше задіюється кілька різновидів транспорту. Такий підхід пов’язаний з необхідністю максимально знизити витрати. При цьому гарантується доставка в призначений термін.