Вам подобаються інтер’єри хай-тек і модерн, мінімалізм і лофт, еклектика і арт-деко? Ви хочете зробити дім затишним, сучасним та елегантним?

Тоді вам варто зупинитися на сучасному стилі, який поєднує в собі риси кожного з перерахованих вище напрямків.

Він здатний висловити індивідуальність кожної людини, з його допомогою дуже просто створити комфорт і затишок, він легкий в сприйнятті і дивно гармонійний.

Відтворити сучасний стиль в інтер’єрі досить легко, адже він не вимагає використання якихось певних матеріалів, тут цілком доречні дерево і метал, пластик і скло, камінь і кераміка.

Немає якихось особливих вимог і до колірній палітрі, хоча дизайнери радять віддати перевагу світлі тони, а акценти розставляти червоним, фіолетовим, пронизливо-синім, зеленим і так далі. Яскравими можуть бути предмети меблів або світильники, текстиль або аксесуари.

Сучасний стиль в інтер’єрі – це вільне планування і мінімальна кількість внутрішніх перегородок, тому можна сміливо зносити стіни, а для зонування простору використовувати меблі, багаторівневі підлоги і стелі, розсувні перегородки.

Підкреслити ту чи іншу житлову зону можна підлоговими світильниками, бра, різними покриттям для підлоги. Якщо хочеться щось оригінального, то можна замовити килим ручної роботи.

Для таких інтер’єрів слід використовувати комбіноване освітлення, тобто оригінальні люстри, торшери та бра можна поєднувати з непомітними, прихованими в нішах, стелях і стінах точковими джерелами світла.

Меблі повинні мати чіткі геометричні форми, цілком допускаються гострі і закруглені кути, поєднання прямих і вигнутих ліній.

Одним словом, вибирайте ту, яка вам просто подобається. Оббивка – теж строго індивідуальне рішення, але бажано однотонна.

Сучасний стиль в інтер’єрі не вимагає великої кількості декоративних аксесуарів, але тим, хто просто не мислить кімнати без всіляких статуеток, вазочок, квітів і картин, слід вибирати масивні предмети декору.

Якщо ви володієте будь-то дорогим предметом, картиною, антикварним кріслом або іншими подібними речами, на них варто акцентувати увагу, підсвітивши, поставивши на постамент або в спеціальну нішу, це стане якоюсь «родзинкою» інтер’єру.

Якщо таких предметів кілька, їх варто оформити в однаковому ключі, для картин вибрати однотипні рами, меблі згрупувати в одній житловій зоні, підкресливши її схожим за стилем світильниками.