Укладання ламінату – простий процес. Який зможе виконати будь-яка людина, маючи певні знання, але дуже часто випливають неприємності, наприклад здуття або розповзання замків. Як уникнути цього виконуючи ремонт квартири і не допустити помилок?

Підготовка ламінату

Купуємо ламінат і укладаємо пачки в тому приміщенні, де буде відбуватися укладання. Пачки складаємо біля стіни, щоб не заважали підготовці підлоги. Ламінату необхідно 48 годин для температурної адаптації, інакше він може вигнутися вже покладеним.

Підготовка підлоги

Перед укладанням ламелей необхідно підготувати підлогу. Бетонна підлога – підмести і замазати всі вибоїни. Дерев’яна підлога – застелити фанерою (бажано в рівень) або пройтися шліф-машиною (острожної цвяхи). Після монтажних робіт проводимо прибирання і приступаємо до самої укладанні.

Укладання підкладки

Підкладку бажано укласти так, щоб вона лежала поперек майбутніх рядів ламелей. Всі листи підкладки склеюємо малярським скотчем (не радимо брати рулонну підкладку). Підкладку укладаємо ребристою стороною вниз. Ці реберця покликані згладити перепади і невеликі нерівності підлоги.

Укладання ламелей

Укладати ламелі починаємо з лівого боку від вікна. Ряди повинні йти паралельно найдовшою стінці.

Розбіг між ламелями дотримуємося в межах 40-60 см. Довжина ряду не повинна перевищувати 8 метрів. Ширина ряду – не більше 6 м. Ці параметри дуже бажано дотримуватися. Інакше є ймовірність, що стать встане «будиночком» і його доведеться повністю перебрати. Також не забуваємо про зазорі між стінами і покриттям підлоги. Цей зазор повинен бути в межах 0,5-15 мм. Якщо він більше або менше – це плохо.Важно якщо ви робите ремонту квартири в новобудові або вторинному ринку краще змастити замки спеціальним гелем з водовідштовхувальним ефектом.

Щоб уникнути підняття підлог, важливо вставити клини між стіною і підлогою, які після укладання треба демонтувати. Ще часта помилка це коли складений на складі ламінат в пачках набуває нерівну форму і тоді замки при укладанні не змикаються, щоб цього уникнути треба покласти пачки з ламінатом по 4-5 штук в ряд на рівній підлозі без вигинів і дати відлежатися йому три дні, проблема зникне сама собою.

Підкладку вибрати кожен сам за вартістю, хороші варіанти підкладки на основі хвої і коркового дерева, але як альтернатива це підкладка з спіненого полістиролу, яка коштує не дорога і також довговічна, але на жаль не володіє високими еко властивостями.