Щоб кухонний інтер’єр набув більш свіжий і незвичайний вигляд, зовсім необов’язково влаштовувати повноцінний капітальний ремонт. Одним з найшвидших, доступних і простих способів оновити кухню є використання фотошпалер з правильно обраною фотографією.

З одного боку, такі картини на кухні – це легкий варіант швидкого і радикального перетворення інтер’єру. З його допомогою можна візуально розширити кухонний простір, якщо приміщення тісне. А якщо кімната дуже велика, то приміщення стане більш цікавим. Також фотошпалери допомагають розділити кухню на певні зони, підлаштувавши під свій смак обстановку. Однак при оформленні інтер’єру фотошпалерами, ви відразу зробите акцент на певній стіні, яка буде кидатися в очі. Так що якщо неправильно підібрати зображення, воно може зіпсувати інтер’єр.

В основі практичних всіх фотошпалер лежить флізелін, папір або вініл. Шпалери можуть мати матову або глянсову поверхню. Краще рішення для кухні – вибрати бамбукові шпалери, з додатковим покриттям. Рельєфні глянцеві шпалери вважаються більш якісними, і служать довше. Вони протягом довгих років зберігають свій колір, а дрібні забруднення можна з легкістю видалити вологою губкою для посуду.

Сучасні фотошпалери стійкі до впливу вологи. На малюнок нерідко наноситься спеціальний шар, що захищає від вологи, також може використовуватися лакове покриття. Сумлінні виробники застосовують стійкі фарби високої якості, що не розтікаються і не вигоряють під сонячними променями. Тому можна сміливо наклеїти фотошпалери в кухонному приміщенні, але тільки не слід їх використовувати в зоні поруч з мийкою і піччю. Періодично акуратно витирайте покриття серветками або м’якою ганчіркою.

При виборі колірного оформлення важливо врахувати, щоб тема фото відповідала кухні. Наприклад, щоб шпалери викликали апетит, краще підібрати зображення з яскравими фруктами, овочами. Це особливо ефективно, якщо в будинку є діти, яких складно нагодувати. Шпалери викликатимуть у них почуття голоду.