Затребуваний сьогодні матеріал для створення міцного і надійного паркану – це профнастил. Паркан з нього створює акуратну, красиву огорожу, що не уступає по міцності класичним дерев’яним парканам.

Переваги матеріалу

Сучасний зовнішній вигляд в стилі мінімалізм, відмінно гармонує з різними архітектурними формами будинку, господарських будівель. Не менш органічно він виглядає навколо офісної будівлі, торгового і ділового центру, величезного складського ангара.

Завдяки простим формам і різної довжини деталей, створюють самі різні конструкції огорожі. Можна зробити рідкісні планки і тоді сад і город отримуватимуть достатньо світла, настил і огорожа не створить тінь, що заважає рослинам.

Вертикальні, щільно встановлені деталі один до одного створюють суцільний паркан, який неможливо буде перелізти і пошкодити.

Якщо до смаку горизонтальні планки, штахетник укладають і таким чином, з проміжками по своєму смаку.

Як встановити паркан з профнастилу?

Варіантів монтажу багато, власник ділянки вибирає на свій смак. Деякі загальні моменти:

  1. в комплекті з європарканом набувають профіль – труби, до яких кріплять елементи огорожі;
  2. щоб підвищити захист матеріалу від корозії, яка може з’явитися через контакт з вологим ґрунтом, деякі спочатку створюють фундамент. Це трохи піднімає огорожу, але створює якісний захист від підкопу і іржі;
  3. на першому етапі викопують ями або відразу забивають труби в землю;
  4. якщо профіль не оброблений захисними фарбами від корозії, необхідно пофарбувати їх;
  5. кріплять поперечний профіль до труб;
  6. монтують штахетник.

Якщо придбали профнастил з просто обрізаним краєм, можна його покрити гумовою смужкою: це запобігає від іржі, яка з’явиться через опади. Багато виробників пропонують штахетник з трикутними, фігурними і ажурними краями. Це обійдеться дорожче, але і зовнішній вигляд вийде оригінальніше.

Якщо огорожа буде зовсім невеликий, тоді край обов’язково захищають планкою, щоб запобігти ризику травми і порізів.

Правильно вибраний колір ландшафтного доповнення, зможе створити певний вид дизайну, підкреслить всі переваги архітектурного ансамблю на ділянці.

Деякі компанії можуть запропонувати навіть виробництво виробів на замовлення. В цьому випадку, штахетник буде мати будь-яку форму, розміри, конфігурацію, зовнішню обробку і колір.