Порошкова фарба є дрібнодисперсною сумішшю, до складу якої входять смоли, затверджувачі, пігменти та різні добавки.

У рідких складах зустрічаються спеціальні розчинники, а порошкових сумішах дисперсійної середовищем є повітря. Завдяки цьому матеріалу пред’являються мінімальні вимоги до зберігання, герметизації та перевезення. Застосування порошкових сумішей не передбачає дотримання спеціальних умов.

Основні різновиди

Представлені вироби поділяються на такі різновиди:

  • епоксидні;
  • гібридні – епоксидно-поліефірні;
  • поліуретанові;
  • поліефірні.

Поліефірні фарби призначені для застосування на зовнішні поверхні, які постійно піддаються впливу атмосфери. Фарби можна застосовувати разом з пігментами різних кольорів або як прозоре лакофарбове покриття. Порошкова фарба представленого виду є чудовим захисним шаром.

Епоксидні фарби призначені для ефективного захисту поверхонь від впливу агресивних середовищ та корозії. Такі склади, переважно, застосовують у промислових призначеннях. З нанесенням фарби забезпечується захист поверхонь, що обробляються, від різних хімічних речовин. Засіб застосовується також як ґрунтовка.

Гібридні різновиди застосовуються усередині приміщення. Такі фарби дають можливість отримати різні фактури та текстури. Склад відрізняється високою стійкістю до негативних впливів довкілля.

Поліуретанові склади можна вважати універсальними, вони призначені для внутрішнього та зовнішнього нанесення. Така фарба відрізняється стійкістю до води, атмосферних явищ, хімічних реагентів та ін. Універсальна фарба добре підходить для нанесення на різні матеріали.

Порошкові фарби використовуються різними ефектами. Вони бувають матовими та глянсовими. Матові склади дозволяють отримати максимально міцне покриття, надати матеріалу міцності, корозійну стійкість, висока адгезія. Глянцеві склади дозволяють досягти ідеальної рівності поверхні і надати її високі світловідбивні властивості. При виборі порошкової фарби слід звернути увагу на якості та особливості кожного виду.