Найчастіше, багато хто не користуються таким додатковим місцем квартири, як балкон або лоджія. Якщо ж правильно облаштувати цей куточок, то він буде придатний для використання не тільки в літню пору, а й цілий рік. Отже, чим утеплити балкон всередині?

Звичайно, хтось використовує балкон для зберігання різних речей. І в цьому випадку для його облаштування потрібні мінімальні витрати, як матеріальні, так і фізичні. Але якщо хочеться перетворити лоджію в частину кімнати, то необхідно виконати хорошу не тільки зовнішню обробку, але і внутрішню. Не варто забувати, що балкон, як частина квартири відбувається за тим же принципом, що і житлове приміщення. Тобто виконуються чорнові роботи, заливається підлогу, проводиться утеплення і т.п. Але головним етапом при ремонті лоджій є обшивка стін.

Оздоблення стін таким матеріалом, як вагонка є досить практичним і економічним рішенням. По-перше, таким матеріалом можна обшити стіни самостійно. По-друге, невелика товщина вагонки дозволяє економити загальну площу балкона. І, звичайно ж, деревина виглядає дуже естетично.

Але якщо ви хочете заощадити сімейний бюджет, то варто звернути увагу на вінілову вагонку. Цей матеріал істотно дешевше деревини, абсолютно не примхливий, і продається в самих різних кольорах. Крім цього, йому не страшні перепади температур.

ПВХ панелі

Пластик так само є досить ефективним матеріалом для обшивки стін балкона або лоджії. Він не залежить від температур, легко піддається монтажу, і варто при цьому недорого. Пластикові панелі легко підібрати по дизайну, так як вони випускаються в різних колірних варіантах, в тому числі з імітацією каменю, металу або дерева.

Гіпсокартон

Не меншою популярністю при обробці балконів володіє гіпсокартон. Він так само, як ПВХ-панелі і вагонка не вимагає навичок в монтажі, пожежобезпечний і екологічно чистий. На нього легко клеїтися шпалери, не складає труднощів виконати приховану проводку і т.д. Залежно від типу приміщення, де він буде застосовуватися, треба вибирати відповідні характеристики водопроникності.

Дорогі матеріали для оздоблення

Якщо вам хочеться унікальності і індивідуальності, то можна використовувати коркове дерево або камінь. Звичайно, це непрості і дорогі матеріали, монтаж яких повинен здійснюватися професіоналами, так як потрібна установка складної системи профілів. Але результат того вартий. Красиво, затишно і унікально.