М’якість дивана залежить від наповнювача.

Популярними наповнювачами є:

1. Синтепон.

2. Холлофайбер.

3. Поролон.

4. Латекс.

5. Дюрафіл.

Ціна м’якого дивана залежить від якості наповнювача. Самим недорогим є поролон, найякіснішим – дюрафил.

Однак будь-який матеріал, який лежить в основі м’якого дивана швидко зношується і не відрізняється міцністю.

М’які дивани рекомендуються для затишній вітальні або спальні. При виборі м’якого дивана для щоденного сну варто бути обережним: рухливість поверхні може викликати проблеми з хребтом. Він може виявитися незручним при частому використанні.

Ортопедичні дивани індивідуальної жорсткості

Ортопедичні матраци розробляються спеціально під потреби конкретного покупця. Так як якість безпосередньо виляє на стан здоров’я, жорсткість таких диванів визначається, виходячи з комбінування різних матеріалів.

Матраци для ортопедичних матраців, як правило, виготовляють окремо від решти конструкції. Найбільш популярні варіанти – окремі пружинні блоки і блок залежних пружин.

Окремі пружинні блоки спрямовані на підтримку правильного положення хребта під час сну. Це відбувається за рахунок спеціальних камер з непроникного матеріалу навколо пружин.

Блоки пружин, залежних між собою, скріплені між собою таким чином, що приходять в дію тільки при русі. Володіючи певною жорсткістю, підтримують рівномірний рівень жорсткості і не дають хребту викривлятися під час сну.

І все ж: м’який чи жорсткий?

Вибір дивана залежить від двох параметрів – функції даного предмету меблів і власних уподобань в жорсткості матеріалу. Жорсткі дивани менш комфортабельні, але мають тривалий термін служби.

М’які дивани походять для тих, хто любить комфорт. Ідеальний вибір для людей, які піклуються про своє здоров’я, – ортопедичний диван з індивідуальним рівнем жорсткості.