На перший погляд, виробництво меблів з корабельних дощок виглядає дивно. Адже човни та інші плавзасоби перебувають постійно в солоній воді, піддаються навантаженням.

Саме тому матеріал для кораблів підбирають дуже ретельно, використовують довговічні породи дерев. Заздалегідь виглядають найякісніші стовбури. За час служби кораблів їх доводиться ремонтувати, часто підфарбовувати. Тому водоплавних засіб може мати кілька шарів фарби, причому різного забарвлення.

Уміло обробляючи такі дошки, наприклад, наждаком або наждачним «шкіркою», можна отримати досить екзотичний матеріал для меблів. Іншими словами, вона буде неповторна, яскравою і красивою.

Для початку плавзасоби розбирають на окремі дошки. Потім їх переправляють на меблеву фабрику до виробника. Далі процес виглядає наступним чином: дошки обробляють спеціальними речовинами, рівняють де це потрібно, сортують відповідно до розміру, фактурі, кольорі, створюють набори дощок, придатними за відтінком. У висновку з готового відібраного матеріалу створюють меблі.

До шляхетних сортам деревини, з яких створюють міцні і надійні кораблі, відносяться манго, махагон, тику. Ці дерева в безлічі виростають в Індонезії. Майстри меблів індонезійських островів використовують човни, джонки, катамарани та інші плавзасоби, які вже непридатні для плавання. У чому ж полягає хитрість?

Меблевики фарбують матеріал три, чотири, а іноді і більше разів, кожен раз наносячи інший колір фарби. Потім деякий час чекають поки верхні шари почнуть злегка облазить, а потім шліфують поверхню, домагаючись цікавого малюнка.

У виробництві меблів використовують тільки суху деревину. Це повністю ручна праця. Кожен предмет є ексклюзивним, справжній хенд-мейд. Неможливо буде знайти двох однакових столу або стільця, тумбочки або підставки. Невеликий рада тим, хто вирішив зайнятися цим унікальним бізнесом: так як породи деревини є міцними, відмінної якості, то внутрішню поверхню, вироблених меблів, не треба шліфувати. В цьому випадку можна дізнатися і зберегти історію матеріалу.

Основне питання – де брати непотрібні човни, можна вирішити, знайшовши постачальників з Індонезії. Доставляти човни з такої далекої країни досить дорого, але місцеві породи дерева значно поступаються екзотичним сортам з цієї країни. Індонезійські рибалки працюють за копійки і будуть раді продати, а не просто викинути своє утле суденце.

Наступним кроком буде – всіляка реклама своїх меблів: створення сайту, виставки, презентації.