Якщо ви хочете захистити свою побутову техніку від можливих перевантажень, короткого замикання або зовнішніх перешкод, то вам варто звернути свою увагу на такий надійний пристрій, як релейний стабілізатор напруги.

Подібний стабілізатор напруги для будинку є незамінною річчю, особливо якщо у вашому районі напруга в мережі нестабільно.

Принцип дії і внутрішні складові

Даний тип пристроїв, на відміну від своїх побратимів, за допомогою блоку силових реле, здатний змінювати напругу східчасто.

Причому, чим більше кількість ступенів в пристрої, тим точніше буде відбуватися стабілізуючий процес.

Наприклад, якщо стабілізатор напруги має ступінчастий розмір в 9 В, то стабілізуючий ефект складе 4%. Тобто з збільшення кількості щаблів пропорційно підвищується і його точність.

Релейний стабілізатор напруги не є технічно складним пристроєм, що, тим не менш, не позначається на ефективності його роботи. Як то кажуть, чим простіше прилад, тим менше ймовірність його виходу з ладу.

Внутрішні складові:

– плата керування;

– Вольтододаткові мідна котушка;

– реле.

Найбільш затребуваний даний тип стабілізаторів напруги у власників приватних будинків, дач і квартир, так як має ряд незаперечних переваг.

Плюси пристрою:

1. Доступна ціна. Вартість даних пристроїв невисока.

2. Компактні розміри. Це зручно в побутовому застосуванні. Розміри найбільш компактного приладу складають 15,5х12,5х23 см.

3. Легкий в обслуговуванні. При необхідності прилад можна запросто розібрати.

4. Широкий робочий діапазон. Розбіг напруги з яким може впоратися стабілізатор релейного типу коливається від 100 до 290 В.

5. Ефективний навіть при максимально низьких навантаженнях. Прилад зберігає свою працездатність навіть в тому випадку, коли навантаження дорівнює нулю.

6. Стійкий до перевантажень. Протягом 4 секунд даний стабілізатор може витримати навантаження в двічі більше номінальної.

Мінуси пристрою:

1. Відносно невеликий термін служби. Дані стабілізатори, як правило, працездатні не більше 10 років. Пов’язано це з механічним зношування реле в період експлуатації.

Але радує той факт, що чим якісніше буде пристрій і, чим менше кількість перепадів і їх сила, тим довше прилад прослужить.

2. Можливі проблеми з реле. Є ймовірність того, що отгоріт контактна група реле.

3. Похибка. Імовірність похибка напруги на виході може доходити до 15%.

4. Чи може не підійти для освітлення. Можлива поява помітних оку просадок і сплесків в інтенсивності освітлення, якщо точність відпрацювання буде нижче 3%.