Тюль не сховає за собою внутрішній світ приміщення від сторонніх очей, але додасть витонченості і легкості вікнам.

Вибір штори (тюлю і портьєр) відбувається одночасно, так як, придбавши один елемент для оформлення вікна, досить складно буде підібрати другий. Початковий вибір роблять на користь пріоритетного текстилю – легкої вуалі, органзи, батисту або важкої портьєри. Потім підбирають другу тканину.

Правило вибору кожного елемента в інтер’єрі діє і при виборі тюлю Він не може мати насичених і щільних візерунків при інтер’єрі з безліччю різних за формою і кольором предметів. Точно також кольорові візерунки на тканині для штор, що повторюють оформлення стін зроблять інтер’єр важким для сприйняття. Можуть бути нюанси, що дозволяють зробити акцент на тюлі, але в цей час портьєри повинні бути легкими і спокійними, тим самим врівноважуючи внутрішню обстановку.

Залежно від портьєр підбирається матеріал тюлю:

  • сітчасті мають різну щільність сітки, від дрібного переплетення ткацької нитки, до візуального представлення сплетеної вручну рибальського мережі. Залежно від розміру сітка тюль може бути однотонною або з розміщенням на ній декоративних елементів і візерунків;
  • органзи – легка малопомітна тканину, створює легку прозору серпанок з бажаним відтінком. Буває просто однотонна, з вишивкою по всьому полотну, купон з вишивкою по низу полотна, з друкованим малюнком. Часто органза поєднується з обробкою шовком, мереживом, атласом, без винятку додаткових декоративних елементів;
  • вибиті з орнаментом схожі на мереживо. Таку тюль дуже складно підібрати хорошої якості, та й термін її служби не дуже великий, так як матеріал в більшості випадків переповнений елементами, що роблять тюль важкої, що звисає в безладному вигляді з карниза. Саме на карниз найбільше варто звернути увагу при виборі такого тюлю, він повинен бути малопомітним з тонкими, в достатній кількості для підвішування елементами.

Тюль, на відміну від портьєр йде в основному в однотонному виконанні, іноді з кольоровим переходом. Такі стилі як прованс і кантрі дозволяють мати на полотні кольорові візерунки, не виключаючи поєднання з однотонними портьєрами.

Не рідкість використання тюлю для декорування дверних стекол, доповнюючи інтер’єр. Такий варіант підійде при бажанні внести щось нове в інтер’єр, не псуючи загальної картини, адже тюль легко зняти, залишивши чистим дверне полотно.