При розробці дизайну квартир будівельникам часто доводиться використовувати нестандартні рішення. Одним з них, яке стало популярним в наш час, є розсувні перегородки.

Вони дозволяють розширити простір, не руйнуючи міжкімнатні кордону. А простота установки і використання перегородок зробила їх використання поширеним у багатьох країнах світу.

Особливості та переваги

Сьогодні існує кілька видів відкатних перегородок. Основні з них – безпорогові і рейкові. Перша система має на увазі відсутність направляючого внизу, через що відсутня поріг. Фіксується така модель на верхній частині стіни. А ось рейковий пристрій працює за рахунок спеціальних напрямних, наявних як зверху, так і знизу. Також розсувні стіни можуть бути стаціонарними і складними, що обумовлено особливостями структури конструкції.

До основних переваг розсувних перегородок варто віднести:

  • Можливість розділити простір на окремі зони, що актуально в квартирах, приватних будинках, офісах. Важливо відзначити, що таке облаштування не потребує великих витрат – матеріал для відкатних стін належить до бюджетних варіантів.
  • Проста конструкція і легкий вага. Це забезпечує простоту установки, з якою впорається навіть новачок в будівельній справі (важливо лише чітко слідувати інструкціям).
  • Багатофункціональність перегородок. Деякі конструкції можуть замінювати звичайні двері, що також допомагає заощадити на ремонті.

Поради щодо монтажу

Приступаючи до робіт по установці, слід провести підготовчий етап. Дуже важливий матеріал, з якого виготовлені ваші відкатні стіни.

Найпоширеніший – гіпсокартон. Він легко монтується, має довгий термін служби, відрізняється легкістю. При роботі з деревом важливо провести облицювання наклеюванням шпону, можна покрити лаком, пофарбувати морилкою.

Конструкція міжкімнатних розсувних перегородок може нагадувати звичайні двері, однак монтаж їх кардинально відрізняється. При установці важливо враховувати, що в закритому стані полотно перегородки має закривати отвір, залишаючи запас близько 15 см з кожного боку. Якщо упустити цей нюанс, залишаться зазори. При монтажі дверей потрібно визначити, яка ширина простору вам буде потрібно. При монтажі можна зробити рухомий лише частина розсувний частини, а можна використовувати двері-гармошку, яка збільшить прохід.

При установці розсувних перегородок необхідно в точності слідувати інструкціям виробника, які обов’язково додаються до кожного комплекту. Акуратна робота не потребують зайвих витрат сил і часу, а ваша квартира або офіс помітно перетворяться з новим функціональним доповненням.