Вибір оздоблювальних матеріалів настільки великий, що складно в ньому не загубитися. Фарба і шпалери, пластикові панелі і керамічна плитка – асортимент дійсно вражає.

Останнім часом особливо затребуваним став керамограніт. Багато хто не розуміє різниці між ним і традиційної керамічної плиткою, тому часто віддають перевагу останній. Але якщо розібратися в особливостях керамограніта, його різновидах і характеристиках більш детально, думка може кардинально змінитися.

Що це таке?

Керамограніт є матеріал, створений на основі кількох сортів глини, чистого кварцового піску, польового шпату і фарбувальних пігментів. Уся сировина виключно натуральне, що визначає екологічну безпеку матеріалу. В цілому за складом керамограніт практично аналогічний керамічній плитці. Різниця полягає у виробничій технології. Керамічний граніт піддається випалу при більш високій температурі (близько 1300 градусів) і тиску. Завдяки цьому виконується повне споювання всіх інгредієнтів без утворення пор. В результаті матеріал набуває високі показники міцності, набагато кращі, ніж у керамічної плитки.

Різновиди керамограніта

Сьогодні у продажу можна зустріти великий асортимент виробів з цього матеріалу. Виробництвом керамічного граніту займаються багато відомих компаній, створюючи унікальні колекції. Найбільшим попитом користуються такі види:

 • Полірований. Обробляється абразивними матеріалами, за рахунок чого поверхня набуває дзеркальність. Таке підлогове покриття виглядає красиво, але підходить не для всіх приміщень. Враховуйте, що при попаданні вологи підлогу стане слизьким. Недоцільно укладати полірований керамограніт на кухні, у ванній або на відкритій терасі.
 • Технічний. За зовнішнім виглядом нагадує граніт. Крім того, схожість полягає у відмінній стійкості до стирання і міцності. Однак керамічний граніт коштує значно дешевше.
 • Глазурований. Передбачає нанесення на поверхню малюнка глазур’ю. Технологія нагадує процес виготовлення звичайної керамічної плитки, але на якості керамограніта це не відбивається.
 • Матовий. Чи не піддається обробці. Це недорога і найбільш тверда різновид матеріалу.
 • Сатинований. Виробляється з використанням мінеральних солей і надалі піддається випалу. Такий керамограніт більше підходить для обробки стін, оскільки він не витримує значних навантажень.

При покупці керамограніта необхідно обов’язково брати до уваги окремі якості різних видів матеріалу.

Переваги і недоліки

Завдяки особливій технології виготовлення, керамограніт набуває високі експлуатаційні властивості. Перш за все, варто відзначити:

 • Міцність. Керамограніт виготовляється під більш високим тиском і температурою, ніж плитка. Завдяки цьому термін його служби значно більше.
 • Стійкість до пошкоджень. Матеріалу не страшні удари, відколи й подряпини. У нього також є висока міцність на вигин.
 • Вологостійкість. Оскільки керамограніт практично позбавлений пір, він не вбирає вологу.
 • Морозостійкість. Матеріал можна використовувати при температурних показниках від -50 до +50 ° С. При цьому його властивості залишаться незмінними.
 • Хімічна стійкість. Поверхня не псується від впливу агресивних речовин.
 • Простота в догляді. Досить протирати керамограніт вологою губкою, щоб зберігати його гарний зовнішній вигляд.
 • Різноманітність відтінків і фактур. На ринку знайдеться практично будь-який керамограніт. Можна з легкістю підібрати матеріал під наявний інтер’єр.
 • Вогнестійкість. Керамограніт не підтримує горіння.

Мінусів у матеріалу зовсім небагато, але вони є. Основний – висока вартість.

Враховуйте також, що керамогранітних підлогу буде холодним. Але за допомогою сучасних систем обігріву цей недолік можна повністю усунути.