У будинку важливі всі елементи і матеріали, які створюють не тільки красивий, але і цілком завершений естетичний вигляд приміщення, а також підкреслюють стиль і сучасні тенденції дизайну.

Не можна говорити про те чи іншому вигляді матеріалу, не зачіпаючи при цьому всього будинку. Перше враження, на що звертає увагу людина – це стать, адже це символ надійності, потужності і довговічності. Як матеріал можуть бути використані деревина (стандартний і навіть класичний метод покриття для підлоги), лінолеум (покриття більш м’яке і відноситься до бюджетних варіантів) і кераміка. Останній варіант вважається найбільш дорогим і затребуваним, оскільки тут дуже добре поєднується висока якість, надійність і довговічність. Кераміка не потребує додатково обробці, використанні захисних засобів та інших матеріалах, які б могли продовжити її життєдіяльність.

Деревина в якості підлогового покриття

Деревина як підлогове покриття стала використовуватися ще в стародавні часи, але тоді це були необроблені дошки, які навіть без шліфування просто накладалися на підлогу і підбивалися молотком. Деревина використовувалася як універсальне покриття і навіть як будівельний матеріал, який застосовується в багатьох процесах. Але лише в недалекому минулому приблизно в двадцятому столітті вперше була оброблена ця основа і представлена ​​у вигляді паркетних дощок, цей момент став переломним у використанні дерева, адже тепер його горизонти розширилися і стало можливим те, що раніше просто дивувало. Деревина хоч і красивий матеріал, все ж трохи витратний, адже недостатньо просто встановити дерев’яну підлогу, спочатку треба все добре обробити захисними засобами, імпрегнатом, зверху покрити лаком і зробити це навіть кілька разів, щоб шкідники і цвіль не могли зруйнувати волокна і не зняли з поверхні оброблені кулі. Що стосується установки такого покриття, то тут теж потрібні навички і знання справи, в іншому випадку підлогу довго не протримається і рано чи пізно почнуться процеси руйнування.

Бюджетний лінолеум

Лінолеум- бюджетний і недорогий варіант покриття, який використовується в технічних приміщеннях. Лінолеум еластичний і це дозволяє його поверхні бути трохи м’якою і зручною, але така комфортність недовговічна, адже через деякий час на поверхні починаються руйнування від меблів і навколишнього середовища, також нанесені на поверхні малюнки, з часом починають спотворюватися або, же просто вигоряти під променями ультрафіолету . Щоб уберегти лінолеум від цих чинників, треба захистити його від підвищеної вологості, вогкості, різкої зміни температур і також не завдавати механічні пошкодження гострими предметами. Але навіть і за умов повного захисту лінолеум починає руйнуватися і це неминучий процес. Якість лінолеуму є тільки перші 3-5 років, потім він поступово руйнується і втрачає свій гарний зовнішній вигляд. Для лінолеуму не потрібні захисні засоби і матеріали, оскільки він сам по собі має захисну плівку. Серед інших оздоблювальних матеріалів і покриттів для підлоги лінолеум найдешевший і доступний, тому і знаходиться серед списку лідерів продажів, але ось якості це не гарантує і навіть не дає позитивного результату по використанню.

Види ламінату

Якщо ж ви бажаєте придбати ламінат, то вам необхідно визначитися з його видом. Він може мати різну текстуру, імітувати різні матеріали (мармур, кераміка, дерево і ін.), Мати глянсовий блиск і невеликі поглиблення для більшої достовірності. Також, він ділиться на класи, завдяки яким можна з легкістю визначити сферу застосування: спальня, хол, офіс, готель, ресторан і ін. Розподіл на житлову і промислову сфери залежить від типу підкладки і максимально можливого навантаження на 1 метр квадратний. Через це, вартість ламінату за м2 може сильно коливатися.

Існує велика кількість інших підлогових покриттів і матеріалів для їх застосування, але саме наведені вище говорять про високу якість, хороших характеристиках і доступності.

Підбір підлогового покриття повинно виконуватись під тип кімнати і обраний стиль інтер’єру, адже тільки в поєднанні з цими факторами можна отримати дуже хороший і позитивний результат.