В умовах досить суворого клімату серйозним є питання теплого житла в зимовий час.

Сучасні технології дають можливість зведення будівель з матеріалів з низькою теплопровідністю. Однак це не дозволяє проживати в будинку взимку без опалення. А там, де є внутрішнє джерело обігріву – обов’язково будуть і втрати тепла.

У такій ситуації стає актуальної проблема підтримки комфортного температурного режиму. Досягти цього можна двома шляхами – збільшенням виробництва тепла, або збереженням вже виробленого.

Перший варіант веде до зростання постійних витрат на оплату теплоносіїв. Другий зажадає серйозних одноразових вкладень в утеплення будівлі, але в подальшому дозволить значно економити за рахунок скорочення витрат на опалення.

Вибираючи спосіб утеплення, перш за все, необхідно вирішити, яким воно буде – внутрішнім або зовнішнім. Переважно зупинитися на варіанті, коли шар матеріалів, який буде захищати ваш будинок від холоду, буде розташовуватися на зовнішніх стінах будівлі.

Таким чином, ви уникнете промерзання стін, вбережете їх від утворення конденсату, а як наслідок від гниття і цвітіння.

І, до того ж, вам не доведеться жертвувати внутрішньою площею приміщення, адже шар утеплювача повинен бути досить товстим, щоб добре виконувати своє призначення.

Сучасні виробники утеплюють пропонують широкий вибір. У будівельних магазинах ви знайдете безліч різних варіантів, з яких зможете підібрати найбільш підходящий для вашого будинку.

Найпоширенішим способом є утеплення стін базальтової ватою. Нескладна технологія фіксування утеплювача на зовнішніх стінах будівлі дозволить вам провести швидкий монтаж. Низька собівартість скоротить витрати на матеріали.

При використанні мінеральної вати як утеплювач ваш будинок буде дихати, а стіни завжди залишаться теплими і сухими.