Під час ремонту багато людей вирішують провести оздоблювальні роботи самостійно.

Але в деяких випадках краще довірити облицювання стін фахівцям, так як потрібно мати теоретичними знаннями і практичними вміннями, які приведуть до якісної кінцевим результатом. Для самостійного нанесення рідких шпалер варто знати технологію нанесення, яка складається з декількох етапів.

Рідкі шпалери – це словом декоративна штукатурка, яка складається з барвників, шовкових і целюлозних волокон, декоративних наповнювачів. Єдиний недолік таких шпалер – висока ціна.

Перш ніж наносити розчин на стіни необхідно підготувати поверхню, яка повинна бути міцною, однорідною, з мінімальним поглинанням вологи і кольором, відповідним вашим шпалер. А також повністю виключити перепади, вибоїни і різні поглиблення. Стіну потрібно очистити від старого покриття, вилучити шурупи, цвяхи, саморізи, якщо такі є. Потім робоча поверхня обробляється гіпсовою шпаклівкою незалежно від її ідеального образу.

Після цього необхідно перейти до вирівнювання стін за допомогою грунтовки. Завершальним етапом підготовки поверхні – це нанесення білої шпаклівки або водоемульсійною фарби.

Коли стіни підготовлені, можна переходити до змішання компонентів шпалер, які потрібно ретельно перемішати, видаливши всі грудочки. Суху суміш потрібно збити, щоб виключити всі небажані освіти. Кількість води при замісі передбачено виробником, яку вказують на упаковці. Воду заливають в ємність, а потім акуратно всипають суху суміш. Розчин краще перемішувати руками, щоб не пошкодити волокна. Витрата 1 кг шпалер доводиться на 5-6 кв. м.

Нанесення рідких шпалер на поверхню проводиться за допомогою пульверизатора, або ж кельми. Також можна використовувати терку, шпатель розміром від 0,18 до 0,8 м. Фахівці в основному використовують спеціальну тертку, яка стежить за процесом рівномірного розгладження волокон. Нанесення рідких шпалер – процес досить простий для тих, хто раніше вже наносив шпаклівку на стіни.

Товщина нанесення розчину повинна бути 2-3 мм, але цей момент можна уточнити, прочитавши інструкцію. Наноситься склад невеликими острівцями. Після нанесення 1 кв. м. можна розрівняти його за допомогою мокрої терки, щоб повністю виключити грудочки. Після цього дозволяється приступати до наступної ділянки.