Для комфортного життя нам потрібно мати доступ до послуг, які вже давно вважаються у нас основними і базовими. Однією з них є вода. Особливо гостро питання з водопостачанням варто в приватних будинках. Як правило, там джерелом води є або колодязь, або артезіанська свердловина. У них вода є зовсім не такий чистої, як у нас помилково вважається. Така вода часто забруднена мулом і піском.

Але якщо забруднення такі – це ще нічого. Гірше, коли джерелом забруднення води будуть бактерії, токсичні речовини і пестициди, які з землі проникають в воду. Логічно, що склад такої води буде вкрай далекий від санітарних норм. У ній зазвичай фіксується високий вміст різних хімічних елементів – заліза, кальцію, магнію, фтору і так далі. У великих концентраціях дані речовини вкрай небезпечні для людини.

Більш того, така вода небезпечна і для побутової техніки. Наприклад, вода з високим вмістом магнію і кальцію буде згубною для водонагрівачів, бойлерів, а також пральних машин через формування нальоту на нагрівальних елементах цієї техніки.

Порятунком в цьому випадку може стати виключно система водоподготовки для коттеджа. У цій статті ми поговоримо про те, якими вони бувають, хто виробляє їх, і чим вони відрізняються один від одного. Крім того, ми торкнемося питання того, як краще підібрати таку систему, як встановити її своїми руками, дамо поради щодо правильної експлуатації.

Особливості

Щоб здійснити вибір якісної та ефективної очистки води для приватного будинку або котеджу, слід провести попереднє лабораторне дослідження води. Зараз цю послугу пропонують не тільки приватні лабораторії, які виробляють такі дослідження, а й самі виробники очисних систем.

Мета проведення дослідження в тому, щоб зрозуміти, які властивості має вода, і за якими показниками є перевищення, і вже після цього підібрати необхідний фільтр для вирішення саме цієї проблеми.

Тести покажуть, що саме міститься у воді, який відсоток вмісту кожного речовини.

Найбільш поширеними проблемами, з якими стикаються власники приватних будинків, є:

  • підвищена жорсткість води через велику концентрацію кальцію і магнію;
  • великий відсоток заліза;
  • наявність марганцю, хлору, окислюваність;
  • висока наявність солей;
  • кольоровість і каламутність води;
  • різні забруднення механічного характеру, як правило, мова йде про пісок або мулі;
  • забруднення води хвороботворними бактеріями і збудниками хвороб;
  • промислове забруднення відходами виробництва.