Диван у вітальні є одним з найбільш важливим предметів меблів. Без нього ця кімната буде здаватися порожньою і незатишною.

Однак вітальні можуть сильно відрізнятися, і в одних можна поставити диван на 10 персон, а в інші чи вміститися двомісна софа.

Як вибирати диван?

Купівля дивана – це важливий момент, якому варто приділити час, щоб не прогадати і в подальшому не змінювати його на іншу модель. Купити диван тут не важко, але головне підібрати його під конкретну кімнату. Для початку слід зрозуміти, для чого цей диван буде використовуватися:

  • для відпочинку у вітальні;
  • для прийому гостей;
  • для ночівлі, як заснованого спального місця або додаткового;
  • для прикраси кімнати.

Дивани в меблевих магазинах представлені у великому асортименті і розрізняються вони не тільки оббивкою і кольором, але і конструкцією і наповнювачем і функціоналом.

Якщо вибрати диван, як додаткове спальне місце, то він повинен розкладатися і бути зручним не тільки для сидіння, але і для сну. Якщо він буде використовуватися для прикраси кімнати, то можна сміливо вибирати ту модель, яка підійде по стилю і кольору вітальні. Але і в цьому випадку варто уважно підбирати диван, так як з оббивкою в квіточку диван не буде виглядати в стилі хай-тек, а шкіряні дивани не надто доречні в стилі кантрі, де перевагу слід віддати тканинній оббивці.

Форма і габарити

При пошуку ідеального дивана для вітальні звертати увагу слід і на розмір дивана. Якщо в магазині він може здатися досить компактному, то в вітальні він може зайняти весь простір. Тому перш ніж вирушати в магазин, слід виміряти кімнату і під неї підбирати відповідні м’які меблі. Це важливо враховувати ще й для того, що в вітальні може стояти шафа, гарнітур, крісло.

Крім цього потрібно зрозуміти, який за формою повинен бути диван. Може бути прямим і двомісним, кутовим, розрахований на 5-6 людей. Для великих віталень і зовсім можна підібрати модульний диван, який легко перетворюється в велике ліжко.

Найпопулярнішою моделлю для вітальні вважається модель «дельфін», яка може виконувати відразу кілька функцій. Вони, як правило, йдуть кутовими, можуть бути компактними, але можуть бути і більшими. Дуже добре підходять для гостей і в якості додаткового спального місця. До того ж у них йде ящик для білизни.