Для тих, хто задумав зробити ремонт у ванній кімнаті не складе труднощів підібрати оздоблювальні матеріали, а все тому, що будівельний ринок пропонує безліч пропозицій будівельної та обробної продукції. Як правило, перед власниками приміщення постає питання: як правильно вибрати керамічну плитку для ванної кімнати?

При підборі плитки для ванної варто керуватися деякими правилами:

  • Підбираємо дизайн. На сьогоднішній день проблема вибору плитки по дизайну може виникнути тільки через її досить широкого асортименту. Але, все ж зробити вибір доведеться. В першу чергу звертаємо увагу на колірну палітру плитки. Зверніть увагу на білий колір, який може добре поєднуватися з будь-яким іншим кольором і збільшувати візуально простір. Для кого білий колір нудний, можна використовувати другий колір згідно стилю кімнати. Як правило, плитка вибирається двох кольорів: світла і темна. Це може бути біла плитка з переливом відтінку в поєднанні з малахітовим кольором або рожевим, бузковим. Тут ваша фантазія безмежна. Фахівці радять вибирати плитку відповідно до розміру кімнати і її освітленням.
  • Визначаємося зі стилем кімнати. Це може бути класика, схід, кантрі або мінімалізм. Останній варіант стилю набуває свою популярність. Кожен вид має свої особливості та нюанси, які необхідно дотримуватися при створенні стилю.
  • Підбираємо поверхню плитки, яка представлена ​​в трьох варіантах: дзеркальний, матовий і дзеркальний. Найпоширеніший вид плитки – це глянцевий. Така поверхня зручна у догляді і має можливість відображати світлове освітлення. Темні кольори можуть викликати роздратування зору через сильні відблисків. Матовий вид поверхні має свої особливості. Поверхня створює відчуття спокою, але сліди від води залишаються і чітко видно. Матова поверхня може бути імітувати дерево, камінь і навіть шкіру. Плитка підходить як для стін, так і для підлоги. Дзеркальну плитку можна використовувати частково, вставляючи її в проміжки між матової або глянсової. Плитка може замінити дзеркало. Стеля ванної кімнати можна зробити з дзеркальної плити, що візуально збільшить простір.
  • Важливим критерієм є підбір розміру плитки. Розмір варто підбирати відповідно до розміру самої кімнати, особливо, якщо це кімната маленького розміру. Робіть свій вибір на користь середнього розміру плитки. А ось, якщо ванна достатніх розмірів, то тут проблем з вибором не виникне.
  • Звертайте увагу на сорт плитки і її фізичні властивості.

Підбір плитки для ванної кімнати – справа не проста. Не забувайте розрахувати правильну кількість плитки, щоб не витратити зайвих грошей.