Паркетна підлога має багато переваг в порівнянні з іншим видом підлогового покриття. Головною особливістю паркету є: міцність, екологічність, здатність красиво виглядати і зберігати свою якість досить тривалий час. Однак варто знати, що паркетна підлога – це самий складний і дорогий вид оздоблювальних робіт.

Перед початком паркетних робіт потрібно дотримуватися деяких правил. Створення та підтримка оптимального клімату в приміщенні: вологість повітря повинна бути 45-60%, абсолютна вологість підлоги і стін не більше 6%, а вологість паркету до 13%. Перед початком паркетних робіт, паркету потрібно дати полежати в приміщенні від 5 до 6 днів, щоб він «пристосувався» до вологості навколишнього його мікросередовища. Таким чином, можна досить якісно укласти паркет, на якому буде елегантно виглядати, наприклад, диван зі шкіри.

В основному починається укладання паркету зі стяжки, вона не повинна мати тріщин, напливів, пустот і прилягати щільно до основи. Стяжку, для більш кращого зчеплення, обов’язково гарантують. Перевіряють лазерним рівнем рівність стяжки, допустима норма вважається на базі 2-х метрів – не більше 2 мм.

Паркетні роботи вимагають специфічних навичок і знань. Наприклад:

– «палубний тип» укладання паркету лягає з кріпленням на цвяхи;

– укладання «на лаги» практично виключає «брудну роботу» і дозволяє в просторі між лагами – прокласти будь-які комунікації, заповнити утеплювачем, поліпшити тепло- і звукоізоляцію.

Крім перерахованих методів, є «плаваючий метод» – це метод укладання паркету на мастику по стягуванню. До укладання паркету таким методом найкраще запросити фахівця / професіонала.

Після того як закінчена укладання паркету, йому знову дають 5-6 днів «відпочити», після чого паркет обробляється, барабанного типу шліфувальною машинкою. Можна вважати чверть паркетних робіт зроблено, якщо попередні виконані правильно, а все інше залежить від його лакування.

При ремонті паркетного покриття підлоги бажано використовувати ті ж методи і матеріали, що і при його укладанні.