Хто з нас не бажає захистити свій будинок, свої підприємства і офіси від пожеж? На сьогоднішній день існує безліч можливостей для того, щоб забезпечити такий захист.

Нові вогнезахисні покриття заповнили ринок, вносячи певний замішання серед споживачів. На чому ж зупинити вибір: на традиційному покритті штукатуркою, на сучасних сумішах або ж фарбах?

Першим кроком у виборі матеріалу має бути визначення, що саме необхідно захищати. Адже вогнезахист металоконструкцій має свої нюанси, а захист дерев’яних конструкцій – свої. Вибираючи матеріал (фарби, штукатурка або вогнестійкі плити), зверніть особливу увагу на характеристики кожного з матеріалів. Якщо ви вирішили провести ремонтні роботи в зимовий період, то, швидше за все, облицювання плитами буде найбільш вигідним способом забезпечення захисту від вогню.

Якщо ж ви вирішили захистити металеву конструкцію в процесі будівництва в іншу пору року, то вам буде легко застосувати будь-який із способів вогнезахисту. Якщо ж вогнезахист проводиться під час ремонтів в теплий період, то краще за все буде використовувати фарби.

Не менш важливим критерієм у виборі сумішей і фарб є і репутація виробника, будь він вітчизняним або іноземним. Адже європейські вогнезахисні матеріали не завжди матимуть переваги перед українськими, так як кліматичні умови прямо впливають на термін експлуатації різних матеріалів, покликаних захищати конструкції від пожежі. Наші виробники знайомі з кліматичними умовами країни і можуть врахувати багато нюансів вогнезахисту під час створення і виробництва матеріалів.

Для вибору суміші або фарби необхідно також визначитися, якого рівня вогнестійкості ви бажаєте досягти. Наприклад, фарби можуть підвищити цей рівень до 1,5 год, а штукатурка – вдвічі більше.

Особливу увагу звертайте і на спосіб нанесення покриття, а також на умови експлуатації. Нерозумно наносити вогнезахисне покриття на зовнішні елементи конструкції, якщо воно не витримує температури нижче – 10 ° С. Слід враховувати і погодні умови кожного регіону.

На що ще слід звернути увагу під час вибору захисту від вогню? Скільки часу у вас відведено на те, щоб покрити конструкцію необхідним матеріалом. Наприклад, для того щоб нанести штукатурку, вам доведеться витратити багато часу.

Ще одним важливим моментом вважається естетичний вигляд конструкції. Ви можете чудово захистити її від вогню, проте зробити непривабливою. Сучасні вогнезахисні склади можуть виконувати одночасно і декоративну функцію.