Під інсталяцією для унітазу потрібно розуміти конструкцію, що представляє собою модульне обладнання.

З його допомогою можна робити монтаж санітарно-технічного пристрою, при цьому надійно і швидко. Завдяки правильно підібраною інсталяції можна економити корисний простір у ванній кімнаті або в іншому приміщенні. Інсталяція дозволяє забезпечувати оптимальне місце, де найкраще розмістити унітаз, з підключенням до нього технологічних вузлів і елементів. Даний підхід забезпечує максимальну ефективність, а також і сприяє гігієнічної безпеки. Саме інсталяція дає можливість використовувати приховані місця за оздоблювальними матеріалами, де будуть розміщуватися комунікації, які в інших випадках залишаються завжди на виду.

Нові інноваційні системи, дозволили вирішити багато проблем з традиційним розміщенням унітазу на підлозі. Інсталяційні сучасні способи кріплення унітазу, як тільки вони з’явилися, швидко стали популярними, так як така конструкція кріплення виявилося дуже зручною і функціональною. На сьогодні є два види інсталяції.

Перший вид – блокова система. З її допомогою вся комунікація ховається в спеціальних нішах, в тому числі і зливний бачок. Такий вид інсталяції відмінно економить корисну площу санітарно-технічного вузла. Унітаз в даному випадку встановлюється на підлогу.

Другий вид інсталяції – рамний. Така система являє собою сталеву надійну конструкцію, що закріплюється в стіні. Саме рама в даному випадку є опорою всієї конструкції, на яку навішується унітаз, а в її нішах ховається вся комунікація.

В даний час інсталяції рамного виду є одними з найбільш затребуваних. Підвісні унітази зручні і вигідні з точки зору оптимізації корисної площі в будь-якому, навіть в самому обмеженому приміщенні санітарно-технічного вузла. Навіть візуально здається, що, коли унітаз підвісний, місця стає більше, але більше його стає і фактично, не кажучи вже про зручну прибирання. Якісні конструктивні елементи інсталяції дозволяють витримувати великі навантаження.