Переваги покупців при виборі оздоблювального матеріалу для стель часто фокусуються на використанні натуральної деревини. Екологічна чистота, бездоганний зовнішній вигляд і низька теплопровідність стають вирішальними факторами для покупки дерев’яних стельових панелей.

За допомогою природних виробів з унікальним малюнком і фактурою можна створити оригінальний інтер’єр в кімнаті. А різноманітність товарного асортименту відкриває широкі можливості для створення неповторного стельового покриття.

Варіанти дерев’яних панелей

З огляду на попит споживачів, виробники продукції з натуральної деревини пропонують кілька найбільш популярних видів дерев’яних панелей. Кожен матеріал володіє важливими перевагами. Готові стелі з дерева надають кімнаті особливий шик і вносять в будинок атмосферу затишку і комфорту. Основні види дерев’яних стель:

  • шпоновані панелі. Виготовлені з деревинно-стружкових і МДФ-плит, покритих шпоном. Являють собою економічний варіант обробки;
  • клеєні щити. Отримують з декількох шарів деревини, з’єднаних клейовим складом. Відрізняються високою вологостійкістю і стійкістю до деформацій;
  • тришарові дерев’яні панелі з цінних облицювальною покриттям. Готовим виробам можна надати структуру штучно зістареного дерева. Якісні і естетично привабливі;
  • імітація натурального дерев’яного бруса на стелі. Матеріал частково нагадує вагонку, але відрізняються шириною і товщиною виробів. Ефектно зморяться в будь-якому дизайнерському стилі;
  • дерев’яні панелі з масиву. Інтер’єри з цінних порід деревини оформляють різьбленням, покривають воском і лаком. Стельове покриття стійке до вологи, довговічне і красиве.

Дерев’яні панелі гармонійно вписуються в класичний стиль, підходять для оформлення кімнат в стилі мінімалізм, хай-тек, прованс, кантрі. Використовуючи каркасні конструкції, стелі можна надати будь-яку форму або створити багатоярусне покриття.

Особливості та етапи монтажу

Для установки дерев’яних панелей на стелю застосовують два основні методи – підшивання або підвісний. У першому випадку монтаж виробів виконують на клейовий склад. Це швидкий спосіб, не забирає зайві сантиметри кімнатного простору. Однак ускладнюється прокладка комунікацій під стелею, в разі демонтажу постраждає зовнішній вигляд панелей.

При використанні каркаса для монтажу виробів підвісним способом, вдається приховати вади підстави стелі, зручно прокласти комунікації. Панелі кріплять на саморізи, що забезпечує додаткову міцність конструкції. Основні етапи установки:

  • Розмітка базового стелі, підрізування панелей за розміром.
  • Монтаж каркаса з оцинкованого металопрофілю.
  • Установка дерев’яних виробів на саморізи, кляммери, цвяхи.
  • Монтаж плінтусів по периметру стелі або для обробки з’єднань.

Додатково дерев’яна стеля обробляють спеціальними складами, які протистоять гниттю, утворенню цвілі і грибка, надають деревині вогнетривкість і вологостійкість. Якщо монтаж панелей виконують способом підшивки, необхідно ретельно вирівняти поверхню базового стелі, нанести клей на панель і міцно притиснути до стельової поверхні.

Застосування дерев’яних матеріалів в обробці будинків набирає все більшої популярності. Споживачі віддають перевагу натуральній, екологічно чистої деревини. Ефектна фактура і природна краса дерева – ідеальне рішення для обробки стелі.