Вибір сейфа для дому залежить від його призначення. В першу чергу сейфи використовуються для зберігання грошових заощаджень і цінних паперів.

Також іноді необхідно сховище для носіїв інформації, з хорошим захистом від впливу високих температур при пожежі. Бувають випадки, коли сейф купується в якості дорогого прикраса і статусного предмета інтер’єру. Для кожного з описаних випадків потрібно пристрій з особливими характеристиками.

Вбудовувані сейфи

Дуже часто злодії можуть викрасти не вміст сейфа, а все пристрій повністю, занурити в транспорт і розкрити в більш комфортних умовах, ніж чужий будинок. Тому в тренді сейфи, які вбудовуються в стіну, і добре маскуються. В такому випадку необхідно мати зручне місце для установки конструкції, порушити цілісність стін, і приготуватися до серйозних капіталовкладень. Якщо в будинку товщина стін не перевищує 20 см, то такий вид конструкції встановити неможливо.

Меблевий сейф

Цей сейф має невеликі розміри, і може розташовуватися в кухонному або звичайному шафі. Також дуже часто подібні конструкції використовуються в готельних номерах. Такі пристрої мають невеликі розміри, що дозволяє добре їх заховати, мають досить непоганий рівень захисту.

Меблевий сейф не потребує встановлення, і дозволяє мати необхідні цінні речі під рукою. До недоліків можна віднести високу ціну, і той факт, що сейф разом з вмістом можна легко виявити і забрати.

Традиційний сейф

Це конструкція з великою вагою і солідними розмірами, яка кріпиться до стіни або підлоги анкерними болтами. Є варіанти з захистом від зломів, вогню і конструкції, які з’єднують обидві функції.

Сейфи з захистом від вогню

У таких пристроях тримають цінні папери, гроші, носії інформації, та інші цінні речі. Є три класи вогнестійкості: клас Б – дозволяє вберегти вміст при температурі до 70 Со, клас Д – витримує не більше 70 Со, клас ДІС – може забезпечити захист магнітних носіїв при температурі не більше 50 Со.

Сейфи з захистом від злому

Такі конструкції в обов’язковому порядку кріпляться до підлоги або стіни. У дверцятах таких сейфів є система захисту, яка не дасть їх зняти навіть після того, як зрізані петлі. Такі конструкції мають кілька класів взломостойкості.

Сейфи з універсальним захистом від злому і вогню

Таке обладнання забезпечує захист від вогню і зловмисників, але вони мають великими обсягами і обмеженим простором усередині конструкції. Важливо врахувати, що високий ступінь захисту робить таку конструкцію складної для самостійного використання.

Іноді для забезпечення схоронності великої суми грошей або дорогих речей більш доречно орендувати комірку у банку, це дасть можливість зберегти не тільки цінності, але часто і здоров’я, або життя домочадців.