Для зниження тепловтрат, використовуються різні будівельні прийоми. Щоб взимку не було холодно, багато власників квартир і будинків утеплюють стіни зсередини. Особливо це актуально в кутових приміщеннях.

Якщо є будівельні навички і знання, можна провести роботу самостійно, але перед цим, необхідно вибрати теплоізоляцію.

Критерії вибору теплоізоляційного матеріалу

Основний критерій – екологічність. Виріб повинен бути виготовлений з натуральних матеріалів. Виділення токсичних і шкідливих речовин неприпустимо.

Виріб витримує підвищену вологість. Матеріал не вбирає вологу, що може привести до деформації. Також, склад стійкий до розвитку мікроорганізмів, бактерій і цвілі. Внутрішня середовище не є сприятливим для розмноження комах і гризунів.

За технікою пожежної безпеки, матеріал повинен витримувати високі температури і бути негорючим.

Не рекомендується встановлювати занадто товсті матеріали, які займуть простір. В процесі експлуатації, виріб не втрачає форму і структуру.

Технологія установки

Процес починається з очищення стін від попередніх матеріалів і обробок (штукатурка, ґрунтовка та інше). Пил видалити за допомогою віника або пилососа. Стіни повинні просохнути, а потім, їх покривають захисним шаром, щоб запобігти розвитку грибка і цвілі (при наявності, обробити всю поверхню).

Як тільки склади просохли, необхідно закрити всі щілини, тріщини і будь-які інші дефекти. Невеликі отвори можна видалити затіркою цементним розчином або ґрунтовкою. Якщо глибина тріщини близько 3 см, її заповнюють монтажної піни. При більш глибокому дефекті, отвір заповнюється клоччям, а потім застосовується монтажна піна.

За допомогою антисептиків і ґрунтовки, необхідно захистити стіни від шкідників. Наносити новий шар можна тільки після повного висихання попереднього.

Стики зашпаровують монтажною піною і закривають спеціальною будівельною тканиною. Гідроізоляція розташовується між стіною і матеріалом утеплювача.

Як тільки поверхня висохне, можна приступати до укладання теплоізоляційного матеріалу. Кожен виріб має свою нюанси. Найбільш популярні такі матеріали:

  • мінеральна вата;
  • пінополістирол;
  • пінопласт;
  • піноплекс.

Після завершення всіх технічних робіт, можна зайнятися внутрішньою обробкою.