Одним з найпопулярніших підлогових покриттів у сучасному світі є ламінат. Завдяки своїм високим показникам міцності і зносостійкості, а також простоті монтажу, ламінат став невід’ємною частиною при ремонті житлових приміщень.

За своєю структурою, ламінат дуже близький до дощок паркету, але при цьому значно дешевше і простіше в експлуатації. Як правило, дошка ламінату складається з 4 шарів:

  • Стабілізуючий шар збільшує показники твердості ламінату і не дозволяє матеріалу деформуватися під фізичними впливами. Деякі виробники додатково прокладають звукоізоляційний шар.
  • Основа панелі проводиться з ДВП і несе на собі функції теплоізоляції і вологостійкості. У цьому шарі розташовується замок, що дозволяє з’єднувати плити ламінату між собою.
  • Третій шар ламінатної дошки виконаний з паперу і носить декоративний характер. Саме від зовнішнього вигляду цього шару залежить колірне і фактурне виконання підлогового покриття.
  • Заключний шар – це захисна плівка, яка оберігає покриття від різного роду впливів і зберігає його бездоганний зовнішній вигляд на тривалий час.

При виборі ламінату для спальні необхідно врахувати кілька основних характеристик цього підлогового покриття. Різні види ламінатної дошки мають різні показниками по витримується навантаженні, товщині і способу з’єднання дощок між собою.

Найбільш простим варіантом для монтажу в житлових приміщеннях є ламінатна дошка із замковим з’єднанням Click. Вибір такого підлогового покриття дозволить швидко і якісно змонтувати нову підлогу в будь-якому приміщенні.

Вибираючи ламінат для спальні важливо врахувати загальну концепцію інтер’єру і в залежності від цього купувати дошки з певною фактурою і в потрібному кольорі.

Дуже важливо купити безпечний матеріал, вироблений без використання небезпечних компонентів і токсичних клейових складів. На ці показники вказує відсутність різкого хімічного запаху. Якісне покриття для підлоги не має запаху.

Екологічно чистий ламінат промаркований спеціальним знаком «Е1» – це підтверджує його якість і безпеку.

Також при виборі ламінату необхідно перевірити рівність торцевих країв. На якісному підлогове покриття не повинно бути присутнім вигинів і заломів.