Ремонт в будь-якому житловому будинку передбачає вибір оздоблення для стін і стелі. Сьогодні для таких цілей використовують безліч матеріалів, серед яких можна виділити рідкі шпалери.

Основні поняття

Рідкі шпалери являють собою різновид штукатурки, яка наноситься на стіни з метою створення декоративних поверхонь. Особливістю цього продукту є те, що в їх складі повністю відсутня пісок. Тому застигле речовина приємно на дотик. Нанесення шпалер виконується, так само, як і звичайної штукатурки. Для цього готують суміш і покривають їй стіни за допомогою шпателя.

Залежно від складу подібні матеріали можна розділити на кілька видів:

 • бавовняні. Основу цього продукту становлять бавовняні волокна;
 • шовкові. Одні з найбільш довговічних і міцних матеріалів;
 • целюлозні;
 • шовково-целюлозні. Вартість останніх двох видів набагато нижче, ніж їх шовкових аналогів.

Переваги і недоліки

Рідкі шпалери стали застосовуватися все частіше для обробки житлових будинків, так як вони володіють декількома позитивними характеристиками:

 1. Матеріал прекрасно підходить для здійснення часткового ремонту. Щоб відновити структуру пошкодженого шару слід просто його видалити і нанести новий шар штукатурки.
 2. Речовина не вимогливо до характеристик стін. Їх можна наносити на нерівні поверхні, що дозволяє навіть приховати трохи ці недоліки.
 3. Відсутність швів.
 4. Простота нанесення. Це важливо, коли в кімнаті багато кутів, які обклеїти папером складно.
 5. Матеріал не тріскається, так як дуже пластичний і добре протистоїть невеликим коливанням стін під час усадки.
 6. Непогані звуко- і термоізоляційні характеристики.
 7. Унікальні декоративні властивості. За допомогою цієї речовини можна створювати дуже складні малюнки (панно і т.д.). Для цього різні види шпалер наносяться на певні ділянки стіни, які становлять окремі елементи великого пазла.
 8. Речовина практично не викликає алергію, а також не виділяє в зовнішнє середовище шкідливих речовин. Виготовляють їх тільки з натуральних матеріалів.

Серед недоліків можна виділити тривалий термін висихання (до 2 діб) і високу вартість. Рідкі шпалери – це універсальне рішення багатьох проблем при обробці стін, що дозволяє перетворити їх в оригінальні дизайнерські елементи.