Настінні прикраси нерідко стають ідеальним завершальним штрихом в оформленні інтер’єру. Поряд з картинами і дзеркалами, використовують гобелени, мода на які повернулася ще кілька років тому. Декор був гідно оцінений і продовжує залишатися в тренді.

Чому саме гобелен: у чому секрет популярності?

Головною особливістю настінного тонкого полотна є малюнок. Він нагадує картину, але без звичного багета, який нерідко важко вписати в інтер’єр. Гобелен на стіну може вішатися на спеціальний карниз, але його бічні половинки завжди вільні, а зображення видно повністю.

Головними особливостями тканого вироби є:

  • Техніка створення. Полотно не має вузликів, а виткане плетінням різних ниток. Вони відрізняються не тільки за кольором, але і складом. Це дозволяє надати кожному фрагменту реалістичності.
  • Дизайн. На відміну від килима, гобелени представляють собою полотна із зображенням цілих сюжетних ліній. Це можуть бути біблійні історії, копії відомих картин і навіть створені на замовлення портрети.
  • Призначення. Функція гобелена – декорувати стіну, завершувати або доповнювати собою інтер’єр кімнати. Він ні утримує і ні зберігає тепло, ні приглушує шум. Це виключно прикраса на стіну.

Вибирати такий декор слід під оздоблення кімнати. Він не повинен бути виконаний в стилі і колірній гамі, що не поєднуються ні з однією річчю в приміщенні.

Гобелен в сучасному інтер’єрі: особливості вибору та використання

У класичний інтер’єр найкраще вписується полотно з традиційним зображенням, наприклад, репродукція картин епохи відродження. Сучасна обстановка вимагає більш оригінальних рішень, коли сюжет може бути навіть сюрреалістичним.

Більшість сучасних гобеленів виткане не вручну, але це не робить полотна менш красивими і ефектними, не обмежує можливості використання настінного декору:

  • Зонування. Можна виділити область з каміном або м’який куточок, розташований уздовж стіни. Красиво виглядає тематичне зображення глобуса над невеликою тумбою з сувенірами, привезеними з подорожей.
  • Усунення недоліків. Нерівності на стіні або ніша, яка буквально псує весь простір, з легкістю закривається полотном. Головне, в першому випадку не використовувати нижній карниз, щоб перепади по висоті були помітні.

Не слід забувати про призначення кімнати. Зображення повинно збігатися з тим, для чого використовується приміщення.