Якщо ваш будинок побудований з каменю твердих порід, фундамент у нього міцний, стіни товсті, то облицювання йому не потрібне. Такі будинки будуються на століття і для того, щоб в них жити. Але дивна ситуація склалася зараз, порожніх будинків багато, а людей, які потребують житла, ще більше. Будинки стали будуватися не для життя, а для вкладу грошей, вони стали предметом торгівлі.

Торгівля диктує свої закони, поменше вкласти побільше отримати. Стіни будують з дешевого штучного матеріалу, а щоб будинок виглядав дорожче облицьовують його каменем. Природний матеріал прикриває штучний, екологічно ризикований, причому той опиняється всередині. Як по писаному Кухар прикриває свої помилки соусом, архітектор фасадом, лікар землею. Це найгірший варіант. Фізичні характеристики матеріалу стін і облицювання суперечать один одному, отже, шари будуть руйнувати один одного з часом. Однак і це закон торгівлі, чим менше будуть служити вдома тим краще, більше буде попит на них.

Варіант більш коректний облицювання будинку вапняком. Потрібно тільки правильно вибрати технологію укладання і кріплення, враховуючи взаімоусадку і відмінності у властивостях каменів. Облицювання можна кріпити на цоколі, використовувати металеві каркаси, як можна більше уникати операції склеювання, замінюючи її механічним кріпленням, застосовувати тільки старі традиційні закріплюють розчини, вони перевірені часом, на відміну від нових хімічних.

Відповідні камені для зовнішнього облицювання

Граніт вулканічний камінь, дуже міцний, але і важкий, його краще спирати на заземлений приміщення. На житловому будинку доречніше неполірований граніт, так як полірований виглядає урочисто.

Лемеза дуже гарний камінь з бузковими, ліловими, шоколадними та вишневими відтінками. Причому під сонцем не вицвітає, унікальна властивість. Щільний, довговічний, має цілющий вплив.

На що звернути увагу при виборі каменю для облицювання?

Купувати камінь краще з запасом, щоб не довелося, в разі браку, ставити латки з різних партій. Природний камінь не конвеєрний стандартний матеріал, камені однієї породи, але з різних родовищ, відрізняються.

Для зовнішньої обробки будинку природний каменем краще вибирати міцний – темний, кольоровий або разнотоновий, щоб уникнути витрат на утримання. Згодом такий камінь стає красивішим, будинки з ним виглядають добротно. Для внутрішнього оздоблення можна використовувати більш м’які камені. Вони тепліше, за рахунок пористої структури, затишніше і надають будинку риси авангардних дизайнерських стилів – бохо, лофт.