В Європі біде вже досить давно стало золотим стандартом оснащення санвузлів. Дане пристосування значно підвищує гігієнічність життя і, відповідно, здоров’я людини.

У нашій країні таке сантехнічне обладнання, переважно, зустрічається в громадських місцях, наприклад, в ресторанах, лікарнях, готелях, аеропортах, однак і в приватних квартирах біде стає все більш популярним явищем.

Чому біде не популярне в Україні?

Основна причина не широку поширеність біде серед українців – це недостатня площа санвузлів у більшості наших співвітчизників. Справа в тому, що планування квартир більшої частини житлового фонду в Україні мають на увазі під собою зовсім невелику площу санвузла.

В середньому ця величина коливається в межах 3-5 квадратних метрів. Біде займає стільки ж місця, скільки повнорозмірний унітаз, тому не всі знаходять можливість поставити його у себе вдома.

Як бути?

Якщо ви хочете встановити таке пристосування, як біде, в своїй квартирі, але площа вашого санвузла недостатньо велика, щоб розмістити там його, тоді рекомендуємо вам звернути увагу на такий тип сантехнічних пристроїв, як гігієнічний душ. Такі прилади набагато компактніше – вони практично не займають місця, зате в своїй функціональності вони ні в чому не поступаються біде.Гігіеніческій душ

Як вибрати?

При виборі гігієнічного душа слід вивчити ряд параметрів. І, перш за все, вони стосуються способу установки і підключення до системи водопостачання.

Гігієнічний душ може:

  • Монтуватися на стіну – в цьому випадку він буде складатися з 3 елементів (кран на трубопроводі, лійка з кріпленням до стіни, а також гнучкий шланг). Останній буде з’єднуватися зі змішувачем на раковині-умивальнику, щоб подавати в лійку воду;
  • Вбудовуватися – цей тип пристосувань інтегрується в стіну. Недолік – це можливість установки виключно під час ремонту, тому що необхідно буде заховати арматуру під плитку або інше покриття, яке ви виберете для свого санвузла. Вбудовані моделі дуже естетичні і виглядають набагато сучасніше. Завдяки цьому вони відмінно підходять для інтер’єрів у стилі хай-тек.

Термостат

Деякі моделі гігієнічних душів додатково обладнуються термостатом – пристроєм, за допомогою якого ви можете заздалегідь задати бажану температуру подачі води. Прилади з термостатом коштують трохи дорожче, але зате вам не доведеться прикладати зусилля для настройки оптимального температурного режиму подачі води кожен раз під час використання такого душа.