Питання про те, як клеїти стельові плінтуси, помилково відносять до розряду тих, що не потребують відповіді, проте зіткнувшись з ним віч-на-віч, ми розуміємо, що в дійсності, зробити це не так вже й просто, як могло здатися з самого спочатку.

Саме тому, нехтувати інструкцією по виконанню навіть такий, здавалося б, нескладної роботи, варто чи, якщо, звичайно ж, ми дорожимо атмосферою свого житла і якістю ремонту.

Отже, оскільки тип галтелів буде залежати виключно від індивідуальних переваг і навряд чи вплине на процес їх монтажу, першим його етапом стане безпосередньо вимір периметра приміщення за допомогою рулетки. Як правило, стельовий плінтус продається з дотриманням стандартних норм, а тому його довжина становить 2 метри.

Однак в будь-якому випадку рекомендується запасти хоча б на одну планку більше ніж потрібно, з метою того, щоб уникнути браку матеріалу, якщо якась його частина буде зіпсована. Коли всі розміри виявлені, саме час розрахувати потрібну кількість плінтусів з урахуванням їх довжини.

плінтус на стелю Самою проблематичною і трудомісткою операцією в проклейке галтелів, безумовно, є підгонка їх під кут приміщення. За бажанням, можна придбати спеціальні плінтусні куточки, за допомогою яких, при необхідності, можна буде приховати прогалини в кутах, на місці стикування планок. Для більш якісної підгонки галтелів потрібно столярне стусло (спеціальний короб, що володіє прорізами під різні кути), або транспортир.

Обрізати плінтуса необхідно під кутом в 45 градусів. Вибравши підходящі отвори в стусле, або намітивши відповідну лінію за допомогою транспортира, слід обрізати жолобником, скориставшись ножівкою або гострим ножем. Варто врахувати, що недостатньо гострий інструмент може зіпсувати матеріал.

Тепер можна переходити до процесу самого монтажу. Виробляти його потрібно з використанням швидковисихаючого полімерного клею, призначеного спеціально для стельових плінтусів. Промащувати їм потрібно обидві поверхні. Оскільки жолобник буде стикатися не тільки зі стелею, а й зі стіною, перед приклеюванням важливо переконатися в тому, що між ними не буде матися будь-яких щілин і нерівностей. Що стосується того, як клеїти стельові плінтуса, то для цього їх необхідно притиснути до поверхонь якомога ретельніше, дочекавшись того моменту, коли клей почне діяти (зазвичай на це приділяється 10-20 секунд).

Наступну жолобник потрібно клеїти, починаючи з того кута, до якого клеїлася попередня планка. Якщо через деякий час щілини все ж з’являться, то усунути їх можна герметеком, ввівши його через шприц під плінтус, або шпаклівкою, яка також підійде для приховування прогалин між планками.