Заміна лінолеуму – не дешеве задоволення, люди все частіше віддають перевагу кваліфікованим майстрам, які встановлюють підлогове покриття. Розглянемо як самому постелити побутовий та комерційний лінолеум, заощадивши при цьому на його встановленні.

Підготовка підлоги

Перш, ніж постелити лінолеум, необхідно провести підготовку статі. Якщо підлога бетонна, необхідно згладити всі нерівності, після вирівнювання проходимо ґрунтовкою глибокого проникнення, щоб виключити утворення пилу і для додаткової зв’язки стяжки.

Якщо підлога зроблена з ДСП, то перевіряємо на наявність виступаючих цвяхів, по можливості цвяхи замінюємо на саморізи з великої різьбленням. Коли підлога скрипить, то в те місце укручуємо саморіз. Якщо це не допомагає, свердлимо перфоратором наскрізь до стяжки і вставляємо анкерний болт, щоб стягнути і усунути поскрипування статі. Якщо між плитами ДСП утворилися зазори, то їх слід замазати шпаклівкою по дереву.

Стелимо побутовий лінолеум

Слід звільнити кімнату від меблів, якщо така є.

Розстеляємо лінолеум таким чином, щоб краї заходили на стіну.

Беремо пістолетний ніж зі змінним лезом 18 мм. Виступаючий край леза повинен бути 1-2 см. Починаємо працювати з самого ближнього кута до дверей, необхідно придавити покриття в кутку.

Утворюється виступ, який необхідно прорізати знизу-вгору, для того щоб не пошкодити наклеєні шпалери, і дві частини захлеснути один на одного, переконавшись в тому, що лінолеум прилягає щільно до підлоги.

Далі, переходимо до наступного кутку і робимо надріз в ньому.

Проробляємо те ж саме і в інших кутках.

Беремо металевий профіль або куточок і використовуємо його у вигляді направляючої для ножа, щоб уникнути небажаних надрізів.

Підрізати слід так, щоб відстань від краю покриття до стіни залишався зазор від 5 мм до 12 мм, але не більше 15 мм.

Вирізавши лінолеум по периметру, переходимо до маніпуляцій навколо труб опалення. У цьому місці притискаємо полотно, розрізали знизу-вгору, далі робимо надрізи для отримання зіркоподібній форми, після обрізаємо стирчать краю, вирізавши рівне коло.

За трубою виходить стик, який необхідно склеїти клеєм-зварюванням для побутового лінолеуму, закриваємо місце близько труби декоративним обводом.

Переходимо до дверного отвору, знімаємо лиштва з двері, притискаємо лінолеум до коробки і під кутом в 45 ° обрізаємо контур, для того щоб він ліг впритул.

Причини утворення хвиль

При розгортанні рулон не встигає розправитися і потрібно почекати, поки покриття не вляжеться.

Після вирізки лінолеум впирається в стіну, необхідно підрізати краю.

Стелимо комерційний лінолеум

Лінолеум приклеюватися по всій поверхні до підлоги, спеціальним клеєм для ПВХ покриттів, його можна знайти в спеціалізованих магазинах з покриттям для підлоги.

У місцях стиків спеціальним ножем зрізається напівкругла фаска, в яку вплавляется спеціальний зварювальний шнур, пристосуванням для зварювання швів.

Після засихання зварювання, залишається опукла частина шнура, яку необхідно видалити спеціальним ножем.

Відмінність настилу від побутового відрізняється, і якщо ви не плануєте займатися цим професійно, заощадити все-таки не вдасться. Для укладання необхідне спеціальне обладнання (зварювальний фен, насадки для фена, рустовка, різні спеціальні ножі і т. д.). Якщо ви хочете заощадити і постелити лінолеум власноруч, то варто віддавати перевагу побутовому і напівкомерційного ПВХ покриття.