Керамічна плитка цінувалася завжди, що пояснюється легкістю догляду, міцністю, довговічністю і естетичною привабливістю. Вона прикрашає кухні та ванні кімнати, виступає в ролі покриття підлоги, сяє на фасадах будівель.

Виробники сучасних оздоблювальних матеріалів створюють безліч колекцій керамічної плитки зі змінною кольоровим виконанням, формою і фактурою. Але як придбати якісну облицювання? Якщо вибір колірної гами в більшій мірі залежить від індивідуальних переваг покупця, то як розібратися в необхідних технічних параметрах?

Залежно від призначення, кожна партія керамічної плитки проходить певні випробування. Наприклад, матеріал, призначений для підлоги, досліджують на предмет стирання, перевіряють стійкість до механічних навантажень. Під час випробування плитки для облицювання фасадів перевіряють показники морозостійкості, «поведінку» матеріалу в умовах перепаду температур.

Розглядаючи елементи плитки різного розміру, слід розуміти закономірність: чим більше площа, тим нижче міцність (за умови однакової товщини). Обов’язкова умова вибору – відповідність плитки призначенням. Матеріал для стін не підійде для підлоги, так як його міцність істотно нижче.

Нюанси самостійного вибору

Не можна купувати плитку, що має нерівні краї. Тут потрібно звернути увагу на наявність видимих ​​пошкоджень – тріщини, шорсткості, відколи емалі, зернистість. Облицювання, що має перераховані дефекти не може бути високої якості.

Варто також поцікавитися сортом плитки. Позначення першого сорту, як правило, наносять червоним кольором, другого – синім, третього – зеленим.

Для вибору облицювального матеріалу в ванну кімнату слід врахувати шорсткість: ідеально гладка поверхня буде слизькою, небезпечної в умовах підвищеної вологості.

Кожна партія має певну маркування зносостійкості (від PEI-1 до PEI-5). Представники першого і другого класу підійдуть для будинку, а третього-п’ятого – для приміщень з великою прохідністю.

Красива і якісна керамічна плитка служить десятиліттями. Вона екологічна, не викликає алергії. Під впливом вологи популярний оздоблювальний матеріал не руйнується, не змінює своїх властивостей.

Поверхні, облицьовані плиткою легко підтримувати в чистоті, вона не здатна вбирати забруднення. З плином часу не змінюється насиченість кольору. Вибір матеріалу високої якості – запорука тривалої експлуатації!

Ну і на завершення, з сьогоднішнім валютним курсом, європейські виробники стають багатьом не по кишені, залишається шукати якісного вітчизняного виробника, яких до речі не мало.