У роботах дуже часто необхідна деревина. Але у своєму природному вигляді дерево не завжди є цікавим.

Під ультрафіолетовими променями деревина стає блідою, вицвілій. Не будучи захищеною ніяким складом, вона як дуже гігроскопічний матеріал, починає грати і деформуватися не те що від потягнувшись вологи, але навіть від перепадів вологості в міжсезоння. Тому правильна обробка деревом – це процедура, що вимагає ретельності, і якщо ви бажаєте, що б дерев’яна річ не втрачала своїх достоїнств якомога довше, її потрібно обробити. Крім того, якщо деревина правильно оброблена, вона має більш живою, декоративний рельєф, ніж природний висохлий зруб, який швидко блякне. У нашій статті на цьому сайті розповідається про легке способі обробки дерева.

Почнемо з того, що обробляти можна практично будь-яку породу – від деревини м’якої липи до зрубу вікового дуба. Звичайно, різні породи після такої обробки виглядають теж по-різному. Наприклад, якщо деревина берези (не екзотична карельська, а найпростіша місцева береза) пориста, але і однорідна, то з нею не передбачається сюрпризів. У берези не буде контрастних розлучень і кордонів по радіусу сучків. Вельми красиво виглядає хвоя – ялина, смерека і сосна. Ті ж, околосучковие розлучення в цих породах особливо ефектні.

І, звичайно ж, зовсім чудово виглядають дуб, черешня, бук, кінський каштан. Перед тим, як проводити обробку дерева, суху деталь дуже уважно шліфують наждачним шкіркою. При цьому будь-які рухи шкурки проводяться строго уздовж деревних волокон, уникаючи зайвого натиску. Кожна глибока поперечна рис після морения і розкриття лаком тут же виявиться і її нічим не можна буде замаскувати. Після процедури шліфування деревину як слід обробляють пилососом, щоб в лак не потрапили мікроскопічні волокна пилу. Потім деталь криють спеціальної морилкою, яка буває двох видів: водяна і неводна. Перша, природно, має водну основу. Її застосовують для малих деталей і рідше, ніж другий варіант. Неводну морилку (на розчиннику) використовують для будь-яких виробів. Багато майстрів воліють працювати з неводному морилкою. У такого покриття багатшими колірна палітра і з нею легше працювати, тому як вона недовго вбирається і моментально сохне.

В цілому вищеописаний спосіб обробки деревини досить дешевий, дає можливість отримати досить декоративний зовнішній вигляд і володіє лише одним нюансом. У роботі використовуються сильно дурманящіе матеріали (деревне лак, розчинник). Тому всі види робіт покладено проводити або у дворі на відкритому просторі, де завжди є свіже повітря, або в приміщенні з кондиціонером з зовнішньої витяжкою. Також, треба врахувати, що всі матеріали вкрай легкозаймисті. При роботі поблизу не повинно знаходитися жодних джерел відкритого вогню.