Якщо ви замислюєтеся про ремонт або будівельні роботи, то без шпаклівки не обійтися. Ця суміш призначена для усунення будь-яких дефектів і нерівностей стін і стелі. Всього розрізняють кілька типів шпаклівки, кожна з яких призначена для виконання певних оздоблювальних робіт в приміщеннях з різними умовами.

Якість і довговічність ремонту і успіх будівництва залежить від використовуваних матеріалів. Це стосується і шпаклівки. При виборі цієї будівельної суміші потрібно брати до уваги кілька факторів: тип поверхні, наявність різних дефектів і нерівностей, а також які матеріали будуть використовуватися в подальшому для обробки поверхні.

У магазинах можна купити шпаклівку у вигляді порошкової суміші і вже готову до застосування. В якості сполучного елемента може використовуватися гіпс, цемент і полімерні речовини. Якщо в приміщенні необхідно вирівняти дуже грубі поверхні, то шпатлювання відбувається в два етапи: спершу поверхні вирівнюються стартовою шпаклівкою, за яким потім проходяться фінішної сумішшю.

Для внутрішнього оздоблення приміщення використовуються три основні типи шпаклівки: для підлоги, стін і стелі, а також призначені для фарбувальних робіт. Крім цього, ці будівельні суміші поділяються на спеціальні, універсальні і вологостійкі.

Шпаклювання стін дозволяє зробити їх ідеально рівними і повністю готовими до фарбування або поклейки шпалер. У приміщеннях з дуже кривими стінами або стелею оздоблювальні роботи слід проводити в кілька етапів, використовуючи для цього стартову і фінішну шпаклівку. При цьому рекомендується використовувати різні типи сумішей одного виробника, щоб вони якомога краще взаємодіяли між собою.

Якщо стіни в кімнаті планується фарбувати, то для вирівнювання стін краще використовувати гіпсову шпаклівку. Вона володіє білосніжним кольором, тому в процесі фарбування не спотворити колір фарби. Крім цього, гіпсова суміш відмінно лягає на будь-які типи стін і чудово проникає навіть в найглибші тріщини і виїмки, надійно закладаючи їх. Однак варто зазначити, що гіпсова шпаклівка не дружить з водою, тому не підходить для використання у ванній.

Шпаклівки, в яких використовуються полімерні зв’язуючі елементи, є універсальними, оскільки їх можна використовувати в будь-яких приміщеннях, вони чудово лягають на будь-які поверхні і не бояться високої вологості, однак, вони використовуються дуже рідко через занадто високу вартість.