Освітлення є невід’ємною частиною ландшафтного дизайну. Саме тому варто розібратися, які види світильників підходять для цієї чи іншої мети, і чому варто використовувати саме цей тип, а ні будь-якої ще. Для цього потрібно, перш за все, розібратися у всіх видах вуличного освітлення, щоб ні в якому разі не сплутати їх.

Види вуличного освітлення

Їх досить багато, але більшість фахівців виділяють наступні:

Консольний тип, призначений під освітлення вулиць, пішохідних зон, доріг, переходів, площ. За конструкцією має форму літери «Г» і встановлюється під кутом в 15°. Особливість полягає в тому, що такі світильники від http://stolb.com.ua/ довговічні і міцні.

Торшерний тип. Підходить під освітлення великих вільних просторів, таких, як стадіони, концертні зали і площі. Такі світильники не повинні заважати проходу, і висвітлювати якомога більше простору навколо, що позначається на їх конструкції, що складається з основи і лампи, що знаходиться зверху.

Садово-парковий тип, перш за все, відрізняється оригінальністю і несе в собі не тільки функцію освітлення, але і прикраси садових композицій, архітектурних споруд і т.д.

Лінійний тип, використовується для освітлення архітектурних будівель, арок, мостів та інших архітектурних споруд. Світильники такого типу являють собою металеву основу і скло, перш за все, захищені від механічних пошкоджень і від впливу погодних умов. Даний тип поділяється на підвиди, такі як: вуличні стовпчики, що вбудовуються в ґрунт світильники і вуличні ліхтарі.

Особливості паркових світильників

У ландшафтному дизайні паркові світильники грають не останню роль, тому варто розглянути їх ближче.

По-перше, вони можуть бути абсолютно будь-якої конструкції, тут немає жодних рамок або обмежень, але варто враховувати при виборі виробів наступне:

Стійкість. Какби ні оригінальний і чудовий світильник, він повинен твердо стояти навіть «крізь негоду», інакше їх доведеться міняти дуже і дуже часто тільки через те, що хтось його випадково впустив.

Надійність і міцність. Не останню критерії відбору, так як погодні умови можуть зруйнувати всю чарівну конструкцію, або пошкодити, чому навряд чи можна буде порадіти.

Зручність обслуговування. Важливо, щоб при перегорання тієї ж лампочки, змінити її було справою не на весь день. Сюди входять і підключення проводки і інші технічні характеристики.

По-друге, вони повинні бути доречні в оформленні та підкреслювати лише красиві і потрібні місця. Не варто встановлювати яскраве освітлення близько трохи похиленого забору або невдалої кольоровий композиції.