Після вибору комплекту обладнання його необхідно правильно розмістити. Найчастіше верхній ярус відводиться під полки для головних уборів і антресолі, на які можна покласти валізи і те, що не використовується кожен день.

Середній рівень займають шафи, комоди (крім речей, тут зберігається постільна білизна), вішалки, брючніци і галстучніци. Нижній віддається під кошика, тумби та підставки для зберігання взуття.

Габарити гардеробної кімнати мають важливе значення. Визначальна висота – рівень середнього ярусу. Вона повинна бути не менше 1600 мм (це середня довжина сукні, що висить на плічках).

Щоб обчислити розмір вбиральні, потрібно відняти від висоти приміщення 70-100 мм. Якщо відняти від повної висоти кімнати висоту середнього ярусу і розділити на три, вийде, що на висоту верхнього ярусу припадає одна третина, а на нижній ярус – дві третини.

Оскільки ширина плічок зазвичай не перевищує 460 см, глибина секцій середнього ярусу становить, як максимум, 500 мм.

Глибина інших ярусів може перевищувати цей параметр, але не більше ніж на 100 мм. Це необхідно для врівноваження і створення стійкої конструкції.

Полиці для білизни зазвичай бувають шириною 400 мм, а тумби, антресолі і ніші з вішалкою – не більше 800 мм (в іншому випадку є ризик прогину і деформації матеріалу), а у нижнього ярусу вона може бути будь-хто.

Головне, що слід обов’язково враховувати, – це зручність експлуатації, тому мінімальний прохід повинен складати, як мінімум, 600 мм.

Відповідно до сезоном і частотою використання в гардеробній можна виділити наступні зони:

1) верхня (більше 1900 мм). Тут найчастіше розміщуються речі, якими не користуються щодня, тому, щоб дістати їх, доведеться скористатися драбиною;

2) середня (600-1900 мм). Це зона максимальної експлуатації, тут встановлюються штанги для плічок;

3) нижня (менше 600 мм), де розміщуються висувні ящики для взуття і не дуже часто використовуються предметів і речей.

Основну частину вбиральні займають штанги для плічок, які повинні знаходитися на висоті 1400-1900 мм Над ними зазвичай розташовуються полиці для головних уборів (глибина – 240 мм, висота – 170 мм).і

Якщо площа квартири дозволяє мати тільки одну гардеробну кімнату, то для кожного члена сім’ї бажано відвести свою секцію.