При проведенні ремонту, кожен з нас стикався з таким будівельним матеріалом як герметик. Зазвичай вони використовуються для заповнення тріщин і різних порожнеч, а так само підвищення їх герметизації. Герметики повинні створювати захисний шар проти попадання вологи, а так само мати здатність не змінюватися при різних усадочних деформаціях і перепадах температур.

На сьогоднішній день в будівельних магазинах можна зустріти наступні види герметиків.

  1. поліуретанові
  2. силіконові
  3. акрилові

Ось ці строительные герметики розглянемо трохи докладніше.

Поліуретанові герметики

Виготовляються на поліуретановій основі, що дозволяє герметику довгий час не змінювати свою еластичність. Даний герметик має пластичну, ущільнюючу і клейку масу за допомогою якої можна склеїти різні бетонні, керамічні, пластмасові та металеві поверхні. Поліуретанові герметики мають ряд позитивних властивостей, а саме швидко схоплюються, миттєво застигають при контакті з водою, мають антикорозійними якостями і їх можна покривати різними фарбами та лаками.

Але є і мінуси в даному герметику до яких відноситися додавання до складу герметика роз’їдають і шкідливих речовин, які при попаданні на шкіру можуть викликати деформацію верхніх шарів шкіри. Тому при роботі з поліуретановим герметиком, слід використовувати гумові рукавички.

Силіконові герметики

Дані герметики використовують як ізолятор при установки дверних прорізів і пластикових віконних рам. Силіконовий герметик виготовляється на основі силіконових каучуків, які роблять герметик в’язким і збільшує стійкість до перепадів температур і підвищує властивості терморегуляції. Силіконові герметики виробляють різних кольорів, тому виробники не рекомендують покривати герметик додатковим барвником покриттям. Використовуються так само для склеювання різних поверхонь, таких як кераміка, скло і не окислюються металів. Силіконові герметики мають екологічно чистий і нешкідливий склад, що дозволяє з ним працювати без рукавичок.

Акрилові герметики

Даний вид герметиків використовують для гермитизации і адгезії цегляних, кам’яних і дерев’яних поверхонь. Мають хорошу еластичність, яка має властивість тривалого збереження, при цьому стійке до різних за силою вібрацій. Поверхня акрилового герметика стійка до різних покриттях, тому її можна фарбувати в різні кольори і покривати лаком.

Характеристики герметиків:

  • Гарна адгезія до різних матеріалів, еластичність і міцність.
  • Тривалий термін експлуатації герметика як в зовнішньому приміщенні, так і у внутрішньому.
  • Стійкість до усадкам і різних деформацій.

У висновку слід зазначити, що герметики застосовуються в різних будівельних і монтажних роботах і користуються широким попитом.

Тому підбираючи герметик необхідно так само, знати правильне його використання, знання якої допоможе уникнути різних неприємних ситуацій з герметиком.