Люди, що обирають житло економ-класу, не мають права на помилку. Придбання власної квартири для них − важливе життєве рішення, наслідки якого будуть відчуватись роками. Ми вирішили їм допомогти. А задля демонстрації наведених нижче принципів ми обрали житловий комплекс “Пролісок”, що саме зараз зводиться в Харкові. Вважаємо, що це один з найкращих на сьогодні день проектів в Україні, по співвідношенню ціни та якості. 

Місце розташування

Будемо відверті. Більшість забудовників знаходить спосіб отримати землю та дозвіл на будівництво в будь-якому районі будь-якого міста. Тому більшість новобудов здіймаються там, де раніше ніхто нічого подібного навіть не планував. Сквери та паркові зони, майданчики між висотками в спальних районах, малоповерхові райони приватної забудови. Всі розуміють, що там їм не місце. Що таке будівництво зменшує кількість площ суспільного використання і тільки погіршує якість життя в містах. 

Тому наш вибір − це цілковито нові квартали чи навіть райони. Бажано − на пересіченні магістральних вулиць. Саме в такому місці зводиться ЖК “Пролісок”. На перетині проспектів Льва Ландау та Московського. Зведення житлового району тут планувалось ще наприкінці 70-х років минулого сторіччя. Поруч − зручна транспортна розв’язка і одразу два палаци спорту.

Так, це далеко не центр міста. Але й не околиця. Поруч знаходиться станція метрополітену “Московський проспект”, ринок “Московський”, одразу два супермаркети “АТБ” та багато інших торгових, освітніх чи інфраструктурних об’єктів. Дітям можна обрати одну з трьох шкіл − №12, №11 чи №180. Працює дитячий садок №237, де приймають навіть немовлят.

Так, навіть якщо ви обираєте житло економ-класу, потрібно зважати, в першу чергу, на географічне розташування, зручність транспортного зв’язку та розвиток інфраструктури навкруги. Вже давно минули ті роки, коли в місті зводили лишень декілька будинків і вибір був невеличким. Направду, імовірно, вартість квадратного метра буде на кількасот гривень більшою. Але за це варто переплатити. 

Поверховість, планування та технології

Звичайно, вам доведеться обирати квартиру у висотці. Але бажано все ж таки придивлятись до будинків з меншою поверховістю. У ЖК “Пролісок” різні секції мають від 10 до 14 поверхів. Гадаємо, що це − максимум. Так, сучасні технології дозволяють зводити і житлові хмарочоси. Але велика кількість сусідів не сприяє покращенню атмосфери в будинку. Тому намагайтесь зупинятись на будинках, не вищих за 14 поверхів. Квартири в нижчих коштують дорожче, а жити в висотках-вежах не дуже комфортно. Та й виникають питання безпеки. Адже обладнання, що знаходиться в розпорядженні у ДСНС, дозволяє успішно гасити пожежі тільки до 15 поверху. А що робити з вежами − невідомо.

Наступне питання − будівельні технології. Це лишень здається, що всі будинки зводяться однаково і що вони всі однакові в плані експлуатації. Насправді реальність випливає вже першої зими, коли приходять рахунки за комунальні послуги, а температуру в квартирі складно назвати комфортною. 

ЖК “Пролісок” будується за монолітно-каркасною технологією. Стіни утеплюються, встановлюються термозберігаючі сучасні вікна. Це говорить про високий показник енергоефективності будинку та можливості перепланування квартири в майбутньому. Погодьтесь, це справді важливі речі. 

До речі, про внутрішнє планування. В багатокімнатних квартирах в новому ЖК встановлено по два санвузли. Дрібничка, але приємна. А ще передбачені гардероби та інші побутові приміщення. Здавалося б, проста чотирикімнатна квартира. Але ні. Крім житлових кімнат (які пораховані) є ще гардероб, другий санвузол та простора лоджія. Всього − 10 приміщень. Відчуваєте різницю? Погодьтесь, це зовсім інша якість життя. Житлова площа складає 65,1 квадратний метр, а загальна − 115,1. Так жити зручно та приємно.

Речі, про які ми часто не думаємо

Перша проблема, з якою стикаються більшість мешканців українських новобудов одразу після заселення, це відсутність інфраструктури крокової доступності. Раптом виявляється, що елементарний похід по хліб і молоко займає понад годину часу. Що навіть питну воду неможливо придбати біля будинку.

Девелопери рідко пишуть про те, чи планують вони продавати чи здавати приміщення комерційного призначення. Бо їм вигідніше займатись лишень житловою нерухомістю. А мешканці потім страждають від цього.

Зовсім інша ситуація в ЖК “Пролісок”. Там забудовник одразу розрахував як вбудовані, так й прибудовані комерційні об’єкти. Саме в них розмістяться невеличкі магазини, перукарні, стоматологічні кабінети та інші інфраструктурні об’єкти, які так потрібні мешканцям.

Резюме

Отже, якщо ви відчуваєте певну обмеженість в фінансовому плані, але хочете придбати справді якісне, комфортне та зручне житло, вам треба зважати на такі фактори:

  • Місцезнаходження. 
  • Інфраструктура − як самих будинків, так і навколишня. 
  • Транспорт. 
  • Поверховість. 
  • Будівельні технології. 
  • Планування. 
  • Наявність комерційних та інфраструктурних об’єктів в самих будинках. 

Обирайте такі новобудови, як ЖК Пролісок. Це − справді прагматичне рішення.

Джерело – http://www.zhilstroj-2.ua/