Навряд чи знайдеться опонент, який заперечить, що ламінат це красиво, зручно і швидко. Однак мало, хто насправді знає, як вибрати ламінат і тим більше знає професійні проблеми виникають при його укладанні. Про це поговоримо в цій статті.

Що таке ламінат: це важливо

Ламінат не є виробом з дерева, як статева дошка або паркет. Ламинат Versale – це шарувата конструкція, де деревина представлена лише в несучому шарі у вигляді тирси спресованих в плиту МДФ.

У класичному ламінаті всього чотири шари: стабілізуючий, що несе, декоративний, захисний.

Тут важливо розуміти, що плита МДФ (Medium Density Fibreboard) може бути виготовлена з різною повністю. За європейськими стандартами (DIN EN 622-1-2003: Fibreboards – ДВП) таких класів щільності чотири:

 • Ultralight MDF;
 • Light MDF;
 • MDF;
 • HDF.

Щільність МДФ з цього списку класів збільшується від 450-550 кг / м3 до 800 кг / м3. Що випускається ламінат, може мати щільність несучого шару від 450 до 800 кг / м3. І це перший параметр вибору ламінату, який частіше прихований від покупця, неповними опису товару.

При виборі можна врахувати, що побічно на щільність ламінату вказує його вартість.

З практики укладання ламінату, як укласти ламінат читаємо по посиланню, зазначу, що щільність несучого шару видно і важлива як і щільності замкового з’єднання. Гребінь і край паза замка недорого ламінату можна різати ножем, майже як щільний картон.

Як правильно вибрати ламінат по його класу

Цей параметр продавці вважають основним і активно використовують його для класифікації. Показує він місце застосування і умовну зносостійкість. Позначається двома цифрами, наприклад 31, 32, 33. Розглянемо, що вони означають?

Перша цифра умовно показує, де рекомендовано ламінат використовувати. Цифра «2» вказує на побутове призначення ламінату (мало ходять), цифра «3» на його комерційне застосування (потік покупців).

Так як ламінат класу 2X малоцікавий, розберемо другу цифру ламінату класу 3X.

 • 1 (клас 31) – ламінат з стираністю захисного шару (оверлею) AC-3. Товщина захисного шару до 0,2 мм, товщина шару, що несе – 6-8 мм, термін служби 10 років.
 • 2 (клас 32) – стираність оверлею AC-4. Товщина захисного шару до 0,4 мм, товщина шару, що несе – 7-12 мм, термін служби 15 років.
 • 3 (клас 33) – стираність оверлею AC-5. Товщина захисного шару від 0,4 мм, товщина шару, що несе – 8-12 мм, термін служби 25 років.

При цьому не потрібно бути наївними, якщо ви рухаєте по 33 ламінату меблі ви отримаєте на ньому такі ж смуги, як на 21. Стираність визначається дослідним шляхом Табер-тестом з шліфувальним диском, а не цвяхом або ножем.

Вибрати ламінат по товщині і розмірам

Як ви бачите з опису класів, товщина ламінату майже не пов’язана з його стираністю і терміном експлуатації. Частково товщина дошки впливає на якість замку. Стандартна товщина планок 8 мм – в більшості випадків вона оптимальна.

Розміри дощок теж стандартні, хоча і різні у різних виробників. Довжина і ширина планок важливі для розрахунку потрібного обсягу по площі вашого статі. Для зниження залишків від розкрою ламінату при укладанні, довжина дошки на практиці враховується.

Вибір ламінату за технологією виробництва

Є 4 технології виробництва:

 • DPL: найпростіша технологія прямого пресування.
 • HPL: технологія високого тиску.
 • CPL: технологія безперервного тиску;
 • DPR: новий кращий варіант фотодруку на підставу.