Дуже часто від рідних людей і знайомих доводиться чути запитання: «Чи є у Вас знайомі будівельники?» або «Чи є на прикметі професійні проектувальники?». Люди бояться довіряти людям з інтернету і на це є велика кількість причин.

Як же вибрати достойних проектувальників і будівельників для реалізації ваших ідей?

Перше, на що варто звернути увагу – це портфоліо компанії Civilly, які об’єкти були реалізовані. Друге – це повний цикл послуг, що надаються. Проектна компанія повинна обов’язково вести авторський нагляд, а ще краще і сама будувати. Коли проектувальники в тісній зв’язці працюють з будівельниками, вони вчаться відповідати за прийняті рішення, а ті, у свою чергу, відпрацьовують нові технологічні рішення і сучасні методи будівництва. Також це дозволить вирішити велику кількість суперечок, що виникають в процесі будівництва. Будівельники і проектувальник не перекидають відповідальність один на одного. Це дозволить уникнути безлічі помилок і скоротити термін будівництва об’єкта.

Крім того, зверніть увагу на список недобросовісних постачальників, якщо компанія бере участь в тендерах. Даний список можна знайти в інтернеті у вільному доступі за відповідним запитом.

Кожна проектна та будівельна організація зобов’язана мати допуск і складатися в саморегульовані організації. Найчастіше багато організацій перестають платити членські внески і на черговій нараді дану організацію виключають, але самі бланки допусків ніхто не забирає. Таким чином, забудовник і проектувальник продовжує вести діяльність, тому що наглядові органи не можуть контролювати всі підприємства. Даний факт може бути виявлений тільки після скарги клієнта.

Чи варто вибирати великі компанії?

Відповісти на це питання однозначно не можна. Скрізь є свої плюси і мінуси. Що ж нам може дати робота з невеликою компанією? Це індивідуальний підхід, гнучкість і демократична цінова політика. Такі компанії добре підійдуть для роботи з приватними клієнтами. Які ж ризики отримує клієнт? Можливі зриви термінів через нестачу людей.

З великими компаніями справи йдуть зовсім інакше. Компанія перестає орієнтуватися на одного клієнта і переключається на масштаб і кількість. Всі схеми відпрацьовані і налагоджені, будь-які зміни тільки за додаткову плату. Довгі опрацювання – недозволена розкіш. Вартість замовлень – висока.