Спеціалізоване взуття призначене, перш за все, для захисту співробітників, що працюють на підприємствах зі складними умовами виробництва.

Якісне робоче взуття повинно відповідати таким основним критеріям:

  • безпека, захист від травм або пошкоджень, викликаних впливом токсичних речовин, вологи, температури і т. д .;
  • зручність, особливо коли мова йде про багатогодинному носінні;
  • зносостійкість і довговічність, яка залежить від якості вихідних матеріалів;
  • легкість в догляді.

Засоби індивідуального захисту спецобувь украина на будівельному майданчику – невід’ємний атрибут кожного працівника, адже при виконанні трудових обов’язків, будівельники кожен день піддаються ризику отримати травму. Одним з найважливіших елементів ЗІЗ будівельників є спецвзуття. Залежно від виду виконуваних робіт, спецвзуття може істотно відрізнятися. У цій статті ми розповімо про те, як вибрати робоче взуття для працівників будівельної відросли.

Існує безліч різновидів спецвзуття: черевики і напівчеревики, чоботи і напівчоботи, літнє, зимове і демісезонне взуття, з металлоподноском і без, з відкритою і закритою шнурівкою, з різною висотою халяви. Крім того, спецвзуття може відрізнятися матеріалом, з якого виготовлена підошва і халява, способом кріплення підошви, висотою протектора і т.д.

Вибираючи спецвзуття, слід в першу чергу зіставити його рівень захисту і потенційні виробничі небезпеки. Наприклад, якщо працівник наражається на ризик падіння на слизькій поверхні, підошва повинна мати високий протектор, в той час як спецвзуття зварника повинна мати закриту шнурівку, а матеріал, з якого воно виготовлено, не повинен бути схильний до займання.

Однак існує ряд загальних рекомендацій по вибору робочого взуття будівельників, які застосовуються в усіх випадках. Вибираючи спецвзуття, завжди звертайте увагу на якість матеріалу і швів, надійність фіксації елементів. Підошва повинна мати максимальний рівень зчеплення з основою, а також для запобігання передчасному зносу спецвзуття. Дотримуйтесь сезонності спецвзуття: в зимову пору року необхідно застосовувати робоче взуття з утеплювачем, а в літню – подбати про достатній рівень повітропроникності і вологовідведення.

Найчастіше, на будмайданчиках існує ризик отримати механічну травму від удару носком про тверду поверхню, а також від падіння важкого інструменту. Тому, по можливості, вибирайте робоче взуття з металлоподноском.