Влітку без кондиціонера у спеку тяжко. Повітряні провідники давно перестали бути предметами розкоші і стали частиною повсякденного комфорту. Як вибрати кондиціонер і на що варто звернути увагу насамперед?

Види кондиціонерів

Найвідоміший – це стаціонарні кондиціонери чи спліт-системи. Вони складаються з двох блоків, один знаходиться усередині квартири, інший – зовні. Це оптимальний вид кондиціонера для будинку, дачі чи квартири. Він дуже функціональний та його потужностей вистачає для кондиціювання житлового приміщення. Є також системи, які складаються з одного зовнішнього блоку та кількох внутрішніх у різних приміщеннях. Це дозволяє регулювати температуру у кожній кімнаті.

Мінуси: не найдешевші, потребують професійного монтажу та професійного техобслуговування від https://konditsioner.pro/services/remont-konditsionera/.

Мобільні кондиціонери менш популярні. Вони складаються з одного блоку, що знаходиться у приміщенні. Гаряче повітря виводиться через трубу, яка має виходити за вікно. Мобільні кондиціонери не потребують серйозного монтажу, вони коштують недорого, до того ж їх можна брати із собою – на дачу, в орендовану квартиру.

Мінуси: не надто потужні, погано охолоджують приміщення.

Касетні кондиціонери – варіант для великих площ, їх встановлюють у торгових центрах та супермаркетах. Вони швидко можуть охолодити величезне приміщення. Внутрішній блок касетного кондиціонера монтується у підвісну стелю. Повітря дме з ґрат у чотирьох напрямках.

Мінуси: дорого, для невеликих приміщень не підходять.

За принципом роботи компресора кондиціонери також поділяють на звичайні та інверторні. Інверторні оснащені компресорами з плавним регулюванням продуктивності, інверторами – пристроями для перетворення струму. Вони самі вимірюють температуру і визначають, скільки треба ще дмухати, щоб охолодити повітря до заданого значення. Коли вони досягають потрібної температури, компресор переводиться в режим очікування. У звичайних кондиціонерах компресор працює на одній потужності, він вмикається, то вимикається.

Мінуси: інверторні більш ефективні, але дорожчі і складніші в монтажі, зате економлять енергію і працюють тихіше.

Потужність

Чим потужніший кондиціонер, тим краще він охолоджуватиме повітря. Але якщо приміщення невелике, то навіщо переплачувати за потужність? При виборі кондиціонера керуйтеся правилом: на кожні 10 квадратних метрів житлоплощі має бути не менше 1 кВт потужності кондиціонера плюс невеликий запас.

Корисні фішки

Деякі не найдешевші кондиціонери крім того, що вони холодять повітря, оснащені іншими корисними в побуті функціями. Найпоширеніша та найважливіша – це нагрівання приміщення. Хороший потужний кондиціонер із цієї функції під час вимкнення опалення може замінити обігрівач.

Ще одна додаткова функція – вентиляція приміщення. Є кондиціонери, які іонізують та очищають повітря, – незамінна річ у брудних та запорошених мегаполісах. Існують також пристрої з функцією осушення – знахідка для приміщень із підвищеною вологістю.