Кільцевій струмознімач (струмоприймач) – це незамінний елемент в механізмах, що використовуються для підйому вантажів різної тяжкості. Найчастіше кільцеві струмознімачі можна побачити в пристрої кранів, талів та кран – балок, так як вони необхідні для з’єднання поворотних і нерухомих частин електричного обладнання.

Основне призначення – передача електроенергії на стартер – барабани, тельфери, талі та інші підвісні вантажопідйомні пристрої. Придбати можна на сайті https://pte.net.ua/page_produkt_pte/page_koltsevie_tokosemniki.

Комплектація

Основні складові струмознімача – корпус і сердечник. Корпус представлений у вигляді двох однакових основ, з’єднаних між собою спеціальними стійками. На стійках, з внутрішньої сторони, прикріплені щіткотримачі. Щітки двох сусідніх кілець розташовуються симетрично. Обертаючись, контактні елементи щіток ковзають по нерухомому сердечнику, тим самим знімаючи ток з кілець. Корпус, в свою чергу, з’єднаний з допомогою тяг з поворотною частиною вантажопідйомного механізму.

Сердечник – це сукупність струмоведучих кілець, ізольованих один від одного за допомогою втулок, що мають токовиводящіе шпильки. Всього в струмознімачами може бути використано від 3 до 15 кілець, кожне з яких має мати один кабельний наконечник для приєднання проводів. Як кріплення сердечника використовуються нерухомі куточки.

Параметри

Існує кілька величин, які необхідно знати при виборі кільцевого струмознімача:

  1. Номінальну напругу;
  2. тип струму (постійний чи змінний);
  3. максимальна швидкість обертання;
  4. рівень захисту (відповідно до ГОСТ 14254-96);
  5. матеріал, з якого виконані кільця струмознімача;
  6. геометричні розміри кілець і їх кількість;
  7. матеріал і розміри струмознімальних щіток.

Струмознімач зі збірними кільцями менш стійкий до зношування, так як стик на кільці не витримує великих тривалих навантажень (до 1 млн. оборотів). Найкраще вибрати струмознімач з кільцями, виготовленими порошковим методом, зносостійкість такого механізму складає – 5 млн. оборотів.

Мінімальний гарантійний період – 12 місяців. Консервація токос’емника повинна бути проведена відповідно до вимог, зазначених в експлуатаційній документації.

ВИГОДИ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ безщіткового струмознімача:

значно полегшується монтаж і демонтаж струмоприймачів
маса і розміри зменшилися в 2,5 -5 разів
збільшується термін служби і надійність
-прибрали з конструкції швидкозношувані і ненадійні елементи: вузли щіткотримачів і графітові (міднографітові) щітки. І разом з щітками позбавили вас від проблем: коротке замикання через накопичення пилу, електрична дуга через зависання щіток, які призводять до руйнування струмоприймача і вимагають або його ремонту або його заміни.
– завдяки значному зменшенню габаритів ми повністю захистили робочу область струмоприймача від пилу і вологи.
– площа контакту токопередающіх поверхонь в струмоприймачі збільшена в 6-7 разів —> збільшилися на 20% номінальні струмові навантаження —> при роботі обладнання в режимах перевантаження не відбувається поломки струмоприймача через додаткового запасу міцності.
скорочується час простою обладнання
-збільшується термін служби струмоприймача, скорочується кількість ремонтів, спрощується робота і зменшується час при монтажі і демонтажі струмоприймача
збільшується продуктивність і обсяг виробництва
-сокращается час простою обладнання
скорочується кількість ремонтів
-т.к. збільшується термін служби і надійність
скорочуються фінансові витрати на придбання нового або ремонт старого струмоприймача
-вартість струмоприймача зменшилася, кількість поломок і ремонтів значно скоротилося, продуктивність збільшилася

Таким чином, значно знижуються експлуатаційні витрати, що в кінцевому підсумку забезпечує значну економічну вигоду від застосування нових струмоприймачів.