Що таке правильна електрика?

Технічні питання та питання безпеки електричної системи в будинку або електрики в квартирі професійні електрики зазвичай називають найважливішим критерієм оцінки цієї системи. Це звичайно так, але комфорт, практичність і універсальність облаштування електросистеми так само мають дуже велике значення.

Для задоволення обох вимог – функціональності і безпеки проектувальник повинен ретельно спроектувати всю систему, ґрунтуючись на вимогах нормативів і регламентів, в той же час з огляду на бажання замовника. Це дуже важливий крок у механізмах планування капітального ремонту або будівництва квартири або будинку. Перед проектуванням Ви спочатку повинні знати, як буде облаштовано ту чи іншу простір у вашому будинку (кімнати, ванна, кухня і так далі). Детальніше – посилання на источник.

Всі питання по розташуванню всіх точок електрики, в тому числі освітлення повинні бути вирішені задовго до початку капітального ремонту або будівництва.

Правила і стандарти

За євро стандарту розетки слід встановлювати на відстані 30 см від підлоги. Але це не завжди зручно. Наприклад, в спальні якщо ви захочете поставити телефон на зарядку або підключити ноутбук, то лежачи на ліжку виконати дану процедуру буде не зовсім зручно. Розетки в спальній кімнаті краще розташувати трохи вище тумбочки біля ліжка.

Це правило стосується і до кухні. Роз’єми слід встановлювати над робочою поверхнею столу. Так буде зручніше в них включати дрібну побутову техніку. Існують конструкції вбудовуються в меблі.

Зверніть увагу. Розетки для холодильника і кухонної плити краще розмістити в низу, щоб не було видно зайвих проводів. Для витяжки роз’єм потрібно розташувати під стелею.

Ванна кімната це об’єкт підвищеної небезпеки, тому і розетки в ній повинні бути особливі. Клас захисту не нижче IP 44. Розташовувати їх слід на відстані не менше шістдесяти сантиметрів від ванною, душової кабіни і умивальника. Звичайно, в міській квартирі дотримати дане правило буде дуже складно.

А ось у вітальні кімнаті і в передпокої можна сміливо дотримуватися євро стандарту і встановлювати роз’єми на відстані 30 см від підлоги. У дитячій слід встановити розетки із захисними шторками. Так ка діти в силу своєї допитливості люблять сунути в отвори різні предмети. Краще заздалегідь застерегти їх від непотрібних дій.

Що важливо знати?

Крім нюансів і функціональності приміщення, слід враховувати норми і правила установки. Наприклад, за євростандартом відстань від розетки до дверей повинно перевищувати 10 см і висота не повинна перевищувати 90 см від підлоги.

Розглянути, як правильно розмістити розетки своїми руками можна на простому прикладі.

Установка і розташування електрофурнітури керується такими нормативними документами, як СНиП, ПУЕ, і ГОСТ. Дізнатися про те, яка повинна бути висота установки розеток і вимикачів світла, ви можете з нашої статті.

Правила по розміщенню електропроводки

Строгих обмежень не існує. Однак, є деякі вимоги щодо встановлення розеток, наприклад, у ванній кімнаті або ж в промислових приміщеннях. А також є рекомендації по установці вимикачів і розеток у квартирі, але дотримуватися їх чи ні – справа суто ваших потреб і смаків.