Набори інструменту – незамінний атрибут будь-якого майстра. Звичайно, необхідні предмети можна купувати і одинично. Однак покупка комплекту дозволяє правильно підібрати інструмент. Крім того, набір поставки зазвичай включає ще й кейс або сумку для перенесення, де кожен предмет чітко зафіксовано.

Різновиди наборів інструментів

Набори включають в себе інструменти різного типу. На сайті https://mixtools.com.ua/nabory-instrumenta/ представлений величезний асортимент: набори ключів, оснастки, електромонтажних, різенарізальних і інших типів інструментів. Найбільшою популярністю користуються моделі наступних типів:

  1. Універсальні;
  2. Автомобільні;
  3. Слюсарно-столярні;
  4. Електромонтажні.

Універсальні набори дозволяють впоратися з широким спектром завдань. Такий набір може включати в себе молоток, плоскі і хрестові викрутки, плоскогубці, рулетку, торцеві і ріжкові ключі, стамески.

Автомобільні набори мають більш вузьку сферу застосування. Як правило, в комплект входять торцеві головки, подовжувачі, тріскачка і комірець. Додатково можуть бути присутніми карданні шарніри, мітчики, накидні або ріжкові ключі. Слюсарно-столярний інструмент може включати в себе молоток, розвідний, трубний і ріжкові ключі, рулетку, стамески та багато іншого.

Електромонтажні набори призначені для безпечного проведення робіт. Такі комплекти можуть включати в себе пробники напруги, кусачки, викрутки і багато іншого. Особливість таких моделей – діелектричне покриття на рукоятках.

Критерії вибору

Вибір комплектації набору інструментів залежить від цілей майстра.

У цьому випадку кожен покупець повинен визначитися самостійно. На ринку інструмент зустрічається побутового та професійного класу. Останній розрахований на використання в умовах підвищених навантажень. Електромонтажний професійного класу обов’язково повинен мати клас токозащіти.

При виборі набору інструментів варто звернути увагу на матеріал виготовлення. Робочі частини в основному виконуються зі сталі інструментальних марок. Замість неї може використовуватися хромованадіевой сталь, в цьому випадку використовуються маркування CRV.

Не менш важливим є матеріал і форма рукояток. Вони повинні бути ергономічними, зручно лежати в руці. Якісні моделі забезпечуються антиковзаючими накладками. Професійний інструмент може мати масло-і бензостійкі рукоятки.

Ще один критерій – упаковка набору. Найчастіше інструменти поставляються в валізах, сумках або скручування. Кейси вважаються найбільш зручним варіантом, але за умови, що він виконаний з якісного пластика і забезпечений міцної фурнітурою.